Home / Genel / CV Hazırlarken Hobi Seçimlerinize Bunları Katın

CV Hazırlarken Hobi Seçimlerinize Bunları Katın

CV Hazırlarken Bunları Ekleyen Kişiler Mutlaka Kazanacaklardır. İşte Taktikler ve Birkaç Özgün Fikir…Bugün işe başvurmak istediğimiz de hemen hemen her kurum ve kuruluşun istemekte olduğu CV, son derece büyük bir önem arz ederken, birçok kişinin yazacak bir şey bulamadığını ve birçok kısmı boş bıraktığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle CV hazırlarken internetten örneklere bakanlar ise, genellikle hobi kısmında takılmaktadırlar. Hobi kısmına yazacak bir şey bulamayanlar genellikle “ kitap okumak, müzik dinlemek, spor yapmak “ gibi son derece sıradan ve ilgi çekmeyecek olan bilgiler yazmaktadırlar. 

Karşıdaki İK uzmanının dikkatini çekmek ve sizi seçmesine bir neden bulmak içinse hobi kısmı bulunmaz bir altın fırsat diyebiliriz. Bu nedenle buraya yazacağınız tüm hobilerin dikkat çekici olması bir yana aynı zamanda sizi diğerlerinden farklı bir türde insan yapması da seçilmenize oldukça yardımcı olacaktır. 

BLOG YAZMAK

Blog yazmak veya blog yazarlığı yapmak en ilgi çekici hobiler arasında yer almaktadır. Eğer böyle bir yeteneğiniz var ise veya yapmak isterseniz kesinlikle bu hobiyi edinmeli ve bunu CV’nizde belirtmelisiniz. Böylece İK uzmanlarının dikkatini büyük oranda çeker ve onların gözünde bir adım önde olursunuz. Neler yazdığınıza gelince, yazdıklarınızın neler olduğu aslında o kadar da önemli değil diyebiliriz. İçinizi dökmek, kendinizden bir şeyler katmak ve sizi anlatanları yazmak blog yazarı olmak için aslında yeterli diyebiliriz.

GEZİNTİLERE ÇIKMAK

Bir diğer yazılabilecek olan şey ise gezintilere çıkmak olacaktır. Özellikle sizin sürekli gezdiğinize inanacak olan İK uzmanları sizlere nelere gittiğinizi veya ne tarz yerlere seyahat etmekten hoşlandığınızı sorabilir. Bu durumda eğer böyle bir hobiye sahipseniz dürüst cevaplar verebilirsiniz. Tamamen kendi zevkinizi ortaya çıkartan ve sizin kişiliğinizi yansıtan bir hobi olması sebebi ile birçok İK uzmanı tarafından bu konuya ayrıca dikkat edilmektedir.

Her şeyden önce bu hobilere sahip olmak elbette çok önemlidir. Büyük bir şirketin İK uzmanı ise şu şekilde bir itirafta bulunmuştur. “ İlk olarak hobi kısmına bakarım. Karşımdaki kişi ile eğer aynı hobilere sahipsem, kendimi o kişiye daha yakın hisseder ve o kişiyi seçebilmek için diğer seçenekleri gözden geçiririm. Hobiler gerçekten insanları tanımak ve onlarla uzun soluklu çalışabilmek adına son derece önemlidir. “

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir