Home / Genel / BUNLARLA RAMAZANDA AĞZINIZ KOKMAYACAK

BUNLARLA RAMAZANDA AĞZINIZ KOKMAYACAK

Ramazan ayının büyük kabusu olarak görülen ağız kokusu birçok kişiye dert olabiliyor.

BUNLARLA RAMAZANDA AĞZINIZ KOKMAYACAK

Ramazan ayının büyük kabusu olarak görülen ağız kokusu birçok kişiye dert olabiliyor. Bunu önlemek ve gün boyu ağzınızın kokmamasını istiyorsanız aşağıda verilen uygulamaları yapabilir ve ağız kokusundan tamamen kurtulabilirsiniz.

ÇAYINIZA KARANFİL KATIN

Çayın içerisine atılan 3 – 5 karanfil hem ağız kokunuzu engelleyeceği gibi hem de aynı zamanda sizin tüm gün ki yorgunluğunuzu alacaktır. Ertesi güne zinde ve mutlu kalkmanızı sağlayan karanfil sayesinde ağız kokunuzu da yenebilirsiniz. Ağız kokusunun bir numaralı düşmanı olan karanfil sayesinde kolayca kilo vermekte mümkün.

ASİTLİ İÇECEKLERDEN UZAK DURUN

Özellikle asitlik içeceklerden uzak durulmasını tavsiye eden uzmanlar, asitli tüm içeceklerin çok ciddi derecede ağız kokusu yapmasının yanında dişlere de zarar veriyor olması ağız kokusunu tetikliyor.

DİŞLERİNİZİ ÇOK GÜZEL FIRÇALAYIN

Birçoğumuz dişlerimiz temiz gözüksün diye dişlerimizi fırçalarken asıl doğru olan dişlerin daha temiz halde kalmasıdır. Dişlerimizi en az 3 dakika fırçalamamız gerektiği için yalandan ve ayak üstü hızlı bir fırçalama doğru bir davranış olmayacaktır. Ağız kokusunu engellemenin ilk yolu iyi bir diş fırçası ve iyi bir macundur.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir