Home / Genel / BLACKBERRY BİNLERCE KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARTACAK

BLACKBERRY BİNLERCE KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARTACAK

Kanada merkezli olan firma Blackberry, uzun yıllardan beri Apple ile mücadele etmekteydi.

BLACKBERRY BİNLERCE KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARTACAK

Kanada merkezli olan firma Blackberry, uzun yıllardan beri Apple ile mücadele etmekteydi. Özellikle iPhone modellerinin çıkması ile büyük sıkıntılar yaşayan Blackberry satışlarını yapamadı ve zarar etmeye başladı. Son hamle yaparak çok özel bir telefon çıkartan Blackberry maalesef bu adımı ile de başarılı olamadı.

Son olarak binlerce kişiyi işten çıkartacağını belirten Blackberry işten çıkartacağı kişilerin sayısının ilerleyen günlerde de artabileceğini söyledi.

AMAÇ KARLILIĞI ARTIRABİLMEK

İşçi çıkartmaktaki amacını ise karlarının düşük olması ve karlılığı artırabilmek için olduğunu açıklayan Blackberry’nin yaklaşık olarak 2 – 3 bin kişilik bir çıkarım yapması bekleniyor. Şirketten gelen son açıklamada ise bu sayının daha fazla olabileceği ve ilerleyen günlerde de artabileceğini söyleniyor.

DAHA ÖNCEDE ÇIKARMIŞTI

Daha öncede binlerce kişiyi işsiz bırakan Blackberry firması ile ilgili acaba batıyor mu söylemleri iyiden iyiye konuşulmaya başlandı.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir