Home / Genel / BAYİLİK ALMAK İÇİN 10 NEDEN

BAYİLİK ALMAK İÇİN 10 NEDEN

Bayilik sistemi artık sadece Türkiye’de değil tüm dünyada çok ciddi şekilde yayılmaya başlandı.

BAYİLİK ALMAK İÇİN 10 NEDEN

Bayilik sistemi artık sadece Türkiye’de değil tüm dünyada çok ciddi şekilde yayılmaya başlandı. Birçok kişi iş açarken sektöründe bayilik sistemi olup olmadığına bakıyor. Eğer bayilik sistemi var ise ilk olarak bayilik sistemini inceliyor ve önceliğini ona veriyor. Tabii ki bayilik sisteminin birçok avantajının olması ilk sıralarda tercih sebebi haline geliyor ancak; kimileri ise bayilik sistemlerinin karlı olmadığını düşünüyor.

Bugün ki makalemizde ise bayilik almak için 10 neden yazacağız. Bu nedenleri gördükten sonra işinizde bayilik seçmenizin ne kadar yararlı ve önemli olduğunu da rahatlıkla görebileceksiniz.

1) TAZE ÜRÜN STOĞU

Birçok bayilik veren firma ürünleri kendisinden alacağınızı söyler. Siz dışarıdan bir pet su bile alamaz ve tüm ürünlerinizi firmadan doğrudan alırsınız. Böylece aldığınız tüm ürünler firma garantisinde kalır. Bozulan ya da fazla kalan ürününüz olursa iade edebilir ve paranızı çöpe atmazsınız.

2) GENİŞ REKLAM AĞI

Bayilik sistemi veren firmaların büyük bir çoğunluğu vermiş oldukları bayiliklerin içerisinde reklam parası almaktadır. Kimileri bu rakamı aylık ciro üzerinden %3 alırken kimileri ise %6 oranında almaktadır. Bu sayede herkesten azar azar alınan paralar ile ulusal kanallarda ya da internet üzerinde çok ciddi reklamlar verilmektedir.

3) ANAHTAR TESLİM İŞLETME

Firmaya verilen bayilik ücretinde siz kesinlikle bir şey ile ilgilenmezsiniz. Sizin adınıza her şey halledilir ve size iş yeri teslim edilir. Sizler sadece anahtarınız ile iş yerinize girer ve satış işlemlerinize başlarsınız. Böylece iş açma sürecinde yorulmaz ve tüm enerjinizi satışa saklarsınız.

4) RAKİPSİZ OLMAK

Birçok bayilik veren firma aynı muhitte iki adet aynı marka dükkanı bulundurmaz. Bu sebepten dolayı da açtığınız işinizde kesinlikle rakibiniz olmaz. Satış yaptığınız ürününüzü rahatça satabilir ve kolayca para kazanabilirsiniz.

5) SÜREKLİ DESTEK

Sizlere sadece satış yapmaz aynı zaman da full zamanlı olarak destek verirler. Verilen destekte karınızı nasıl artıracağınız, işletmenizi nasıl daha iyi bir hale getireceğiniz ve imajınızı nasıl daha yüksek seviyelere çıkartacağınız gibi bilgiler verilmektedir. Bu da sonuç olarak sizin cebinize girecek olan parayı doğrudan etkilemektedir.

6) DAHA YÜKSEK BAŞARI ŞANSI

Tek başına açılan işletmelerde başarı şansı kimi zaman daha düşük oluyor. Bu durum şans değil tamamen profesyonel düşünmemekten kaynaklanmaktadır. Bu sebepten dolayı da profesyonel düşünen ve profesyonel adımlar atan bir firma ile çalışmak daha yüksek başarı şansını elde edecektir.

7) KURUMSAL KİMLİK

Bayilik sistemlerinde bir çalışma sistemi ve şekli olduğu için kurumsal kimlik daha ön planda olacaktır. Bu sebepten dolayı da işin batmaması ve daha iyiye gitmesi daha kolay olacaktır. Eğer sizlerde bayilik sistemi alacaksanız ilk olarak kurumsal bir kimliğe sahip olacağınız için tercih etmelisiniz.

8) KAMPANYA

Bayilik sistemlerinde çok ciddi derecede indirimler ve kampanyalar bulunuyor. Bu sebepten dolayı da ilk olarak tercih sebebi haline gelebiliyor. Eğer kısa zaman içerisinde para kazanmak istiyorsanız, bayilik sisteminin sizlere verdiği yetkiler ile kampanyalar yapabilir ve bir anda kısa vadede kasanızı doldurabilirsiniz.

9) PRESTİJ

Bayilik sistemine geçmiş olmak sadece sizin cebinize para girmesini sağlamaz aynı zamanda da size itibar kazandırır. Büyük firmalardan bayilik alabilmek kolay olmadığı gibi aynı zamanda buralarda bulunmakta kolay bir iş değildir. Bu nedenle de çevreniz size farklı bir göz ile bakacaktır.

10) FİNANSAL KOLAYLIK

Birçok kişi iş yeri açarken bankalara borçlanmakta ve kredi çekmektedir. Bayilik sisteminde ise bankaya borçlanmaz, sadece firmaya borçlanırsınız. Firmaya borçlanmış olmanızda ne faizi getirir ne de sizler ekstradan yük ve maliyet…

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir