Home / Genel / BAŞARILI BİR GİRİŞİMCİ OLMAK İÇİN İPUÇLARI

BAŞARILI BİR GİRİŞİMCİ OLMAK İÇİN İPUÇLARI

Başarılı bir girişimci olmak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken birden fazla kural var diyebiliriz. Özellikle çok para kazanmak ve kazanılan paraları da değerlendirmek isteyenler, nasıl başarılı bir girişimci olabilirler bu konuyu iyice araştırmalılardır.

BAŞARILI BİR GİRİŞİMCİ OLMAK İÇİN İPUÇLARI

Başarılı bir girişimci olmak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken birden fazla kural var diyebiliriz. Özellikle çok para kazanmak ve kazanılan paraları da değerlendirmek isteyenler, nasıl başarılı bir girişimci olabilirler bu konuyu iyice araştırmalılardır. Başarılı bir girişimci olmak isteyenlerin öncelikli olarak dikkat etmeleri gereken hususları yazalım. Daha sonrasında bunları tek tek açıklayabilir ve bilgi verebiliriz.

1) GENİŞ DÜŞÜNMEK

2) CESUR VE ATILGAN OLMAK

3) HATALARI KABUL EDİP, DÜZELTMEYE ÇALIŞMAK

4) KAZANILAN PARAYI DOĞRU BİR ŞEKİLDE YÖNETMEK

GENİŞ DÜŞÜNMEK

Öncelikle girişimci olacak kişinin kesinlikle geniş yani global düşünüyor olması gerekmektedir. Gireceği bir sektörü daha önceden araştırmalı ve sadece o ülkede değil diğer dış ülkelerde de nasıl yapıldığını incelemelidir. Kısacası ufkunu genişletmeli diyebileceğimiz bu maddemizde geniş düşünebilmek ve alıcıları her daim açık tutmak son derece önemlidir. Gidilen bir restoran veya otelde görülen farklı fikirler hafızaya atılmalı veya notu alınmalıdır. Daha sonra yeri geldiğinde bir işte veya projede kullanılabilir. Özetleyecek olursak, alıcılar her zaman açık olmalıdır.

CESUR ATILGAN OLMAK

Birçok girişimcinin başaramadığı konu olan cesur ve atılgan olmak oldukça zordur diyebiliriz. Birçok genç girişimci, yapacağı işlerde veya gireceği iş alanlarında “ acaba “ kelimesi ile baş etmek zorunda kalır. İşte bu durum karşısında bu kelimeyi akıldan silmek ve cesur olmak gerekecektir. Dikkatli ve sert atılan tüm adımlar kısa süre içerisinde girişimcilere geri dönüş yapacaktır.

HATALARI KABUL EDİP DÜZELTMEYE ÇALIŞMAK

Aslında genç bir girişimcinin de ilk olarak dikkat etmesi gereken konu bu diyebiliriz. Özellikle hatalardan ders çıkartmayan veya daha kötüsü olarak hatalarını kabul etmeyen birçok girişimci inadı yüzünden dibe sürüklenmektedir. Hataların farkına varmak erken veya geç olsun girişimcilikte önemli bir adım olup, çok ciddi derecede önem arz etmektedir. Bu sebepten dolayı girişimci olmayı kafaya koymuş olan tüm herkesin hatalarını kabul edebilecek düzeyde olmasında fayda var diyebiliriz.

KAZANILAN PARAYI DOĞRU BİR ŞEKİLDE YÖNETMEK

Girişimcilerin en büyük sorunlarından bir tanesi de kazandıkları parayı nasıl harcayacaklarını bilememeleridir. Özellikle yeni girişimci olmuş ve ilk parasını kazanmış olan kişiler ilk heyecan veya ilk istekle paralar farklı yerlere harcanmaktadır. Bu konuya dikkat etmeleri gerektiği gibi ayn zamanda bu konu üzerine de biraz çalışmaları gerekir. Parayı sadece körü körüne biriktirmek değil aynı zamana karlı bir yere yatırmak da faydalı olacaktır.

Girişimci olmayı planlayan kişilerin dikkat etmesi gereken bu kurallar son derece önemli olup, girişimci olarak ticaret hayatına girmiş olan uzman birisinden gelen tavsiyelerdir. O kişinin aynı yaptığı hataları yapmamak adına bu makalemizde verdiklerimize dikkat etmenizde fayda var diyebiliriz.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir