Home / Genel / BARDAKTA MISIR İŞİ NE KADAR KAZANDIRIR?

BARDAKTA MISIR İŞİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Bugün birçok köşede gördüğümüz ve hatta artık AVM lere kadar girmiş olan bardakta mısır stantları güzel paralar kazandırmaktadır.

BARDAKTA MISIR İŞİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Bugün birçok köşede gördüğümüz ve hatta artık AVM lere kadar girmiş olan bardakta mısır stantları güzel paralar kazandırmaktadır.

Bugün her köşede görmeye alıştığımız ve belki de günlük para kazandırdığımız mısırcılar ne kadar para kazanıyor?

Aylık kazanç oranları neler?

Bardakta mısır işi yapmak karlı mı?

Tüm bu sorularımıza bugün cevap arayacağız. Böylece bu işe girme düşüncesinde olan kişiler bu işin ne kadar karlı ve güzel bir iş olduğunu anlayıp bu iş ile ilgili son kararlarını vereceklerdir.

İlk olarak bu mısırcıların ne kadar kazandığına değil de yüzde kaç oranında kar ettiklerini gözden geçirelim. Böylece ortaya ortalama bir fiyat çıkartabiliriz. Öncelikli olarak bardakta mısır satan bir kişinin bir bardaktan ortalama olarak %70 kar ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu rakam elbette sembolik olmakla birlikte %50’ye inebilir veya %80’e kadar çıkabilir. Bu nedenle direkt olarak %70 rakamına endekslenmek doğru olmayacaktır. Fakat ortalama bir satıştan bu oranda para kazanıldığı için kar da oldukça yüksek olacaktır.

1 BARDAKTAN 1,40 TL KAZANDIRIYOR

Bugün 2 TL’ye satılan bir bardak mısırın en fazla maliyeti 60 kuruş olmaktadır. Plastik bardağı, peçetesi, sosu, içerisinde mısırı ve diğer tüm her şeyi dahil 1 bardağın maliyeti satıcıya 60 kuruş olarak hesaplanmıştır. 2 TL’ye satıldığını düşündüğümüzde ise ortaya ortalama 1,40 TL gibi bir para kalmaktadır. Bu rakamında çok iyi bir rakam olduğunu ve sürümden çok iyi derecede para bırakabileceğini söyleyebiliriz.

AYLIK NE KADAR KAZANDIRIR?

Öncelikli olarak bu kazancın şehre ve stantın durduğu yere göre değişiklik gösterebileceğini belirtelim. Günlük ortalama bir mısır satıcısının 500 bardak sattığını hayal edelim. Sadece 500 adet bardaktan kazanılan para ortalama 700 TL para olacaktır. Bu para size kar kalan para olup, masrafların çıkıldığı paradır. Günlük bu kadar para kazanan bir kişinin aylık getirisi de 15.000 ila 25.000 TL arasında değişiklik gösterebilecektir. Kira gideri ve diğer giderleri de çıktığımız zaman ortaya her şeye rağmen yne de çok güzel bir para kalacaktır.

BARDAKTA MISIR SATMAK KARLI BİR İŞ MİDİR?

Bu sorumuzun cevabı sonuna kadar “ evet “ olacaktır. Her bardaktan %70 hadi bilemediğiniz %50 oranında para bile kazanılsa, gün sonunda cebinize giren para çok fazla olacaktır. Bugün birçok kişi 2 TL gibi bir parayı hiç şüphesiz zorlanmadan verebiliyor. Bu nedenle de hem kimseye bu para dokunmazken hem de aynı zamanda bu paralar topluca birleştiğinde ortaya daha çok ve daha fazla bir para çıkabiliyor.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir