ASKERCELL HİZMETE GİRDİ

14 Mayıs 2015 Perşembe, 09:51

Daha önce haberi yapılan ve askerlere cep telefonu verilecek diye haber yaptıran Genelkurmay Başkanlığı sonunda projeyi onayladı.

ASKERCELL HİZMETE GİRDİ

Daha önce haberi yapılan ve askerlere cep telefonu verilecek diye haber yaptıran Genelkurmay Başkanlığı sonunda projeyi onayladı. Artık her asker cebinde cep telefonu bulundurabilecek ve istediği zaman ailesi ile görüşebilecek.

7 NUMARAYI ARAMA HAKKI VAR

Saat 18.00 – 08.00 arasında görüşme yapabilen Mehmetçik, yurtiçine kayıtlı istediği 5 adet numara belirliyor. Telefonun içerisine yerleştirilen bu 5 numaranın haricinde eğer isterse 2 adette sabit ya da yurtdışı telefonu belirleyebiliyor. Belirlenen numaralar haricinde bir numarayı araması imkansız olan bu telefonlar askere zimmetli olarak veriliyor.

İNTERNET YOK

Hatların GPS gibi özelliklerinin olmaması yanı sıra aynı zamanda internete sahip olmaması da dikkatlerden kaçmıyor. Askerin güvenliği ve istihbarat konusu neden ile internet erişimi vermeyen askeriye hangi telefonların kullanılabileceği konusunda da bazı kısıtlamalar getirmeye devam ediyor. Radyo, ses kaydı ya da kamera gibi özelliği olan telefonların kullanımı kesinlikle yasak olmakla birlikte aynı zamanda nöbet yerine giden askerler kesinlikle nöbet yerine telefon ile birlikte gidemiyorlar.

KODLAMASI VAR

Aynı zamanda komutanlar askerlerin telefonlarındaki hattın Askercell olup olmadığını ise *199# yaparak kontrol edebilecekler. Bu kodlama sayesinde Askercell olup olmadığı hemen ortaya çıkacak ve komutanlar orada anlık olarak işlem yapabilecekler.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.