Home / Genel / 5 Bin Güvenlik Korucusu Alınacak

5 Bin Güvenlik Korucusu Alınacak

Bakanlar Kurulu toplantısında özellikle Türkiye Terör Olaylarına ve Teröre pabuç bırakmayacak, Terörü yenecek tüm çözümlemelerin uygulanması üzerinde duruldu. Türkiye bildiğiniz gibi eş zamanlı olarak 3 terör örgütü ile PKK, DAEŞ, FETÖ mücadelesini sürdürüyor. Özellikle Suriye’deki başarılı operasyonlarımızdan sonra Bunların eylemlerini arttırma ihtimali, Türkiye’ye karşı terör tehditini arttırma ihtimalleri de mevcuttur. Dolayısıyla tüm ihtimaller göz önüne alınarak tüm güvenlik tedbirleriyle mücadele edilecektir.

Bu çerçevede 10 Bin Özel Harekat Polisi ve 5 Bin Güvelik Korucusunun alınması yönündeki adımların da atılacağını bildiren Kurtulmuş, şöyle konuştu:

‘Bakanlar Kurulu Toplantımızın ana maddelerinden birisi Türkiye ile ilgili iç güvenlik ve dış güvenlik meseleleriydi. İç güvenlik meselesi ile ilgili Genelkurmay Başkanlığımız ve İçişleri Bakanlığımız kendi kurumları tarafından yürütülen faaliyetler ve Türkiye’deki iç güvenlik meselesiyle ilgili sunumlarını yaptılar. Ayrıca TSK Fırat Kalkanı operasyonu , Musul operasyonu ile ilgili olarak değerlendirmelerini Bakanlar Kuruluna iletti.’ açıklamasını yaptı. TSK, Emniyet, Özel harekatımızın terörle mücadeledeki ilgili birimlerimizin imkan ve kabiliyetleri arttırılıyor.

Basın açıklamasından sonra gelinen sonuç itibariyle; 10 BİN ÖZEL HAREKAT VE 5 BİN GÜVENLİK KORUCUSU ALIMI YAPILACAK

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir