Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın önde gеlеn birçok şirkеtinin kaptan köşklerinde artık Türk yönеticilеr bоy göstеriyor.

Son dönemde listeye finans şirketleri de eklendi. Örnеğin dünyа bankacılık dеvi Citi…

Tаrihi 1812 yılına dаyаnаn dünyanın еn büyük finans kuruluşlаrındаn biri оlan Citibаnk’ın 19 ülkede 3 binе yаkın şubеsi bulunuyоr.

Brаnd Financе’ın son çаlışmаsınа göre dünyanın en değerli bankalar liginde 8’inci sırada yer alan Citi’nin marka değeri 27. 6 milyar dolаr. Bankanın toplаm aktifleri isе 1. 8 trilyon dоlara ulаşıyor.

İşte bu dünyаcа ünlü bankanın uluslararası birimi son dönemde Türkler tаrаfındаn yönеtilmеyе başlandı.

Özellikle bankanın Türkiye Genel Müdürü Sеrra Akçaоğlu’nun uluslararası alanda görev almasıyla kaptan köşkündeki Türkler dikkаt çеkеr hаle geldi.

Bu isimlere son olarak Murat Dеmirеl eklendi ve EMEA yani Avrupa-Ortadoğu vе Afrikа Birimi’nin üst yönetimine girdi.

Google 29 Ekim’i Unutmadı

Google 29 Ekim Tarihini Unutmayarak Türkiye’ye Özel Bir Doodle Hazırladı.Bugün 29 Ekim tarihi tüm ülkede ve yurtdışındaki temsilciliklerde sevinç ve coşku içinde kutlanıyor. 29 Ekimi hatırlayan bir ülke temsilciliği Türkiye’ye mesaj gönderiyor. Sadece ülkeler değil yabancı ülke sitelerin Türkiye temsilcilikleri de Türkiye’yi yalnız bırakmıyor.

Dünyanın en ünlü arama motoru Google ise her sene olduğu gibi bu sene de 29 Ekim’i unutmadı. 29 Ekim’e özel bir doodle hazırladı.

KULLANICILAR DUYGULANDI

Çıkan doodle’a basıldığı zaman ise 29 Ekim aramasına ilişkin sonuçlar çıkarken, kullanıcılar ise duygulandı.

Cenazeye Giderken Kaza Meydana Geldi

Sakarya’da Meydana Gelen Kazada 2 Kişi Hayatını Kaybetti.

Sakarya’da meydana gelen kazada 2 kişi hayatını kaybetti. TEM otoyolunun Akyazı gişelerinde meydana gelen kazada 34 VY 6442 plakalı otomobil sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı 34 BG 8749 plakalı tıra arkadan çarptı. Meydana gelen kaza da sürücü hayatını kaybederken, aynı zamanda otomobilin içinde bulunan 1 kişi daha hayatını kaybetti.

2 KİŞİ ÖLDÜ 2 KİŞİ YARALANDI

Sürücü Mustafa Dikmen (20) ile Nefide Dikmen (55) hayatını kaybetti. Talat Dikmen ve Keşife Çiftçi ağır bir şekilde yaralandı.

CENAZEYE GİDERKEN MEYDANA GELDİ

Giresun’a gitmekte olan araba cenazeye gitmekteydi. Bu sırada meydana gelen kazanın nedeni ise hala bilinmezken, kişilerin İstanbul’dan çıkıp Giresun’a gittiği öğrenildi.

Volkswagen İlk Defa Zarar Verdi

Volkswagen Firması 15 Yıl Aradan Sonra İlk Defa Zarar Ettiğini Açıkladı.Almanya’nın dev üreticisi olan Volkswagen firması son dönemlerde yaşanan skandalların ardından ilk defa zarar ettiğini açıkladı. 15 yıldır zarar açıklamayan Volkswagen firması ilk defa zarar açıklıyor olması ise son dönemlerde yaşadığı skandalların ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

ZARAR 1 MİLYAR EURO’DAN FAZLA

Üçüncü çeyrekte vergi sonrası açıklama yapan ve zararını açıklayan Volkswagen firması birçok kişiyi şoke etti. Zararının 1 milyar 673 milyon Euro olduğunu açıkladı. Yorumcular ise bu zararın Volkswagen firmasını çok etkilemeyeceğini ve bu zararın onlar için küçük bir rakam olduğunu belirtti.

CEO AÇIKLAMA YAPTI

Yeni CEO Mathias Mueller yaptığı açıklamasında mevcut sorunun ne kadar zarar verdiğini ifade ederken, Volkswagen firmasının çekirdeğinden çok güçlü bir firma olduğunu açıkladı.

TÜRKİYE’DE DE YASAKLANDI

Bilindiği üzere Türkiye’de de bazı modeller yasaklandı. Volkswagen’in Türkiye’de en çok satan Jetta ve Caddy modelleri ikinci bir açıklama gelene kadar kesinlikle satılamayacak. Volkswagen firmasının buradan bile ciddi bir zarar etmesi bekleniyor.

İstanbul'daki Riskli Konut Sayısı

İstanbul’da Tehlikeli Olan Konut Sayıları Açıklandı. Toplam Sayı 870 Bin2012 sonlarında başlayarak hızla ilerleyen kentsel dönüşüm sürecinde şu ana kadar sadece İstanbul’da 17 ilçede 40 riskli alan tespit edildi. 2012 sonlarında başlayarak hızla ilerleyen kentsel dönüşüm sürecinde şu ana kadar sadece İstanbul’da 17 ilçede 40 riskli alan tespit edildi. Bu alanların toplamı yaklaşık olarak 11 milyon metrekareyi kapsıyor.

TOPLAM RİSKLİ KONUT SAYISI 870 BİN

Toplam il yüzölçümünün binde 2’si oluşturan riskli alanlara ilçeler bazında bakıldığında, en riskli alanların yüzde 36’sının Gaziosmanpaşa ilçesinde yer aldığı görülüyor. Riskli alan ilan edilen bölgelerin genellikle yüksek oranda sağlıksız yapı stokuna sahip ve kent merkezine kolaylıkla erişebilecek ulaşım bağlantılarına sahip olduğu dikkat çekiyor. Yine İstanbul’da, deprem riski kaynaklı dönüştürme ihtiyacının 377 bin 97, kentsel yenileme kaynaklı dönüştürme ihtiyacının ise 493 bin 532 konut olduğu görülüyor. Toplam riskli konut sayısı ise 870 bin 629 olarak bildiridi.

Sergen Yalçın İstifa Edecek Mi?

Sergen Yalçın 2-0 Yenildiği Trabzonspor Maçı Sonrasında İstifa Sinyalleri Verdi.Medicana Sivasspor teknik adamı Sergen Yalçın Trabzonspor maçı sonrasında açıklamalarda bulundu. 2-0 mağlup olan Medicana Sivasspor, maçı iyi oynamasına rağmen galip gelemedi. Sergen Yalçın maç sonunda iyi oynadıklarını oyunu hak ettiklerini ancak; maç sonucunun kötü bir şekilde ortaya çıktığını belirtiyor.

İSTİFA EDECEĞİNİN SİNYALLERİNİ VERDİ

Teknik adam Sergen Yalçın açıklamasına şöyle devam etti: “Kendimize ve Sivasspor’a daha fazla zarar vermek istemiyoruz. Söylenecek fazla bir şey yok” dedi. Gazetecilerin istifa edecek misiniz sorusuna ise Sergen Yalçın sakin bir tavır ile şunları dile getirdi.

“Yeni bir enerji gerekli. Benim niyetim bırakmak, ama başkanla görüşmeden bir karar veremem. Onların onayını almadan tek başıma böyle bir karar vermek istemiyorum”

Sergen Yalçının ilerleyen günlerde istifa edip etmeyeceği ise merak konusu oldu. Yorumcuların Medicana Sivasspor’un önümüzdeki birkaç maç içerisinde sonuç alamaması sonucunda Sergen Yalçın’ın istifa edebileceğini belirtiyor.

SON DAKİKA…. İSTİFA ETTİ

Sergen Yalçın istifa ettiği ve takımla yarın vedalaşıp ayrılacağını belirtti.

Zara’nın Sahibi 1 Günlüğüne Dünyanın En Zengini Oldu

Dünyanın En Zengin İnsanı 1 Günlüğüne Zaranın Sahibi Amancio Ortega Oldu.İspanyol marka Zara’nın sahibi 1 günlüğüne dünyanın en zengini oldu. Dünyanın en zengini olan Bill Gates’i tahtından eden Amancio Ortega, kazandığı para ile dünyanın en zengin insanı unvanını elde etti.

Amerikan dergisi Forbes’in hazırladığı raporda, çok fotoğraf çektirmediği için gizemli birisi olarak bilinen Amancio Ortega Zara markası ile dünyanın en zenliği koltuğuna oturdu. Fakat bu koltukta kalması sadece 24 saat sürdü. 24 saatin sonunda koltuğu yeniden Bill Gates’e bıraktı.

BILL GATES GERİ ALDI

78,1 Milyar dolar serveti olan Bill Gates’i 78,8 Milyar dolar ile geride bıraktı. Saniyede 250 dolar para kazanan ve servetini büyüten Bill Gates ise bu unvanı sadece 24 saat sonra geri aldı.

HİSSELERİ TAVAN YAPTI

Ünlü markanın hisseleri tavan yaparken, Türkiye’de yüzlerce mağazanın bulunması dikkatleri çekti. Gizemli patron olarak bilinen Amancio Ortega’nın 1975 yılında Zara firmasını kurması ve kısa zamanda iyi yerlere gelmiş olması ise hala konuşuluyor. Gündeme bomba gibi düşen bu haberin ardından şimdi ise yeniden dünyanın en zengin unvanı Bill Gates’te bulunuyor.

Tek Başına Miting Yaptı

Bursa’da Bağımsız Bir Aday Tek Başına Miting Yaptı.Bursa bağımsız milletvekili adayı Ali Osman Demirtaş’ın, siyasi parti liderlerinin binlerce kişiye seslendiği Gökdere Meydanı’ndaki mitingi vatandaşlar tarafından ilgi görmedi. Demirtaş, yaklaşık bir saat süren elektrik sorununun ardından, ses sistemini de kurarak miting hazırlıklarını tamamladı.

EMNİYET EKİPLERİNDEN BAŞKA DİNLEYEN OLMADI

Vatandaşlara içinde vaatlerinin bulunduğu broşürleri dağıtan ve bazı araçlara posterlerini asan Demirtaş’ın mitingi nedeniyle yolun bazı bölümleri trafiğe kapatıldı. Eline mikrofonu alarak, zaman zaman yer değiştirerek seçim konuşması yapan Demirtaş’ı bölgede güvenlik için bulunan emniyet ekipleri dışında dinleyen çıkmadı. Bazı vatandaşlar, tek kişilik mitingi nedeniyle Demirtaş’a araçlarından el sallarken, bazıları da trafiğin sıkışmasına tepki gösterdi. 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi için mitinglerine devam edeceğini açıklayan Demirtaş, kimsenin ilgi göstermediği alanda, yaklaşık bir saat boyunca boş meydana konuştu.

Mikrofonuna elektrik gelmemesi nedeniyle şikayetlerde bulunduğu konuşmasında Ali Osman Demirtaş, “Biz memleketin selameti, halkın huzuru için geldik. Daha iyi bir yaşam için oylarınıza talibim. Ankara’da sizler için çalışacağım. Memleket idaresi bir saz çalmak gibi, şarkı söylemek gibi, dantele oya yapmak gibi meziyet ister” dedi.

Facebook Hesabınız İzleniyor Mu Öğrenin

Facebook Hesaplarının Devlet Tarafından İzlenip İzlenmediğini Anlamak Artık Mümkün. Bu uyarıyı aldığınızda hesabınızın izlendiğine emin olabilirsiniz. Facebook’un güvenlik Şefi Alex Stamox konu hakkında “Bu günlerde izlendiğinden şüphelendiğimiz hesapların güvenliği için yeni adımlar atıyoruz. Bunlardan birisi izlendiği ya da saldırı altında olduğunu düşündüğümüz hesapların sahiplerini bir mesajla uyarmak.” şeklinde konuştu.

Çıkan uyarı mesajında ise “Facebook hesabının ve diğer online hesaplarının devlet destekli aktörler tarafından saldırı altında olduğuna inanıyoruz. Facebook girişindeki onayları aktif hale getirmen hesabına başkalarının erişimini engelleyecektir. Hesabına yeni bir bilgisayar ya da cihazdan bağlanıldığında biz cep telefonuna bir güvenlik kodu göndereceğiz ve bu sayede hesabınıza giriş yapabileceksiniz. Ayrıca diğer hesaplarınızın güvenliğini de gözden geçirmenizi tavsiye ederiz” açıklamalarına yer verildi.

NE GİBİ ÖNLEMLER ALINMALI?

Uzmanlar bundan sonra hesabınızın takip edilmemesini istiyorsanız, internette tüm izlerinizi silip yeni bir dijital kimliğe geçmeniz, hatta yeni bir ağdan yeni bir bilgisayarla bağlanmanız gerekebileceğinin altını çiziyor.

Volkswagen Satışları Durduruldu

Volkswagen Bu Akşamdan İtibaren Araba Satışını Türkiye’de Durduruyor. İşte O Modeller…Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Volkswagen’in sorunlu dizel araçlarının satışının bu akşam itibariyle Türkiye’de durdurulacağını açıkladı.

JETTA VE CADDY MODELLERİNİN SATIŞI DURDURULDU

Bakan Işık, “Biz Volkswagen ile hukuk çerçevesi içinde konuştuk. Avrupa ile birlikte 323 bin aracını geri çağıracağını söyledi. Bu akşam itibariyle dizel Jetta ve Caddy modellerinin firma tarafından satışının askıya alındığını söylemek istiyorum” dedi. 

Volkswagen firmasının ilerleyen zamanlarda ise daha detaylı açıklama yapması bekleniyor.

Diş Sağlığı İçin Bilinmesi Gereken 10 Bilgi

Diş Sağlımızı Yakından İlgilendiren 10 Önemli Temel Bilgi İçin Tıklayınız.İşte diş sağlığı ile ilgili bilinmesi gereken 10 önemli bilgi:

1- Sert diş fırçası kullanmak dişleri bembeyaz yapar

Yanlış! Çünkü önemli olan fırçanın sertliği değil, fırçalama tekniğidir. Diş fırçası, sentetik kıldan yapılma olmalıdır. Uçları düzgün sonlanmalıdır. Sert fırçalar diş etini tahriş eder, dişlerimizin minesine zarar verir ve dişlerde hassasiyet oluşturur. Uçları düzgün sonlanmalıdır. Fazla sert fırçalar diş etini tahriş eder. Fırça kılları aşınır aşınmaz (ortalama 6 ayda bir) mutlaka değiştirilmelidir.

2-Hamilikte diş kaybı olması çok normaldir, anne adayları diş kaybı yaşayabilir

Yanlış! “Her çocuk bir diş götürür” düşüncesi ne yazık ki ülkemizde yaygın bir kanıdır. Ancak bu doğru değildir. Ağız bakımlarını doğru ve düzenli yapan bir anne adayı için böyle bir durum söz konusu değildir.

3- Hamilelikte diş tedavisi yaptırmak bebek için sakıncalıdır

Yanlış! Hamileliğin her döneminde aciliyet gerektiren diş tedavileri yapılabilir, bebeğe bir sakıncası yoktur.

4- Çoçuk dişleri iğne ile çekilirse bir daha çıkmaz

Yanlış! Süt dişleri 6’ncı aydan başlar 3 yaşına kadar devam eder. Kalıcı dişler ise 6 yaşında çıkmaya başlar ve 12-13 yaşlarında tamamlanır. Burada önemli olan hangi dişin çekildiğidir, dişin iğne ya da başka bir şey ile çekilmesinin önemi yoktur.

5- Süt dişlerinin yerine daha sonra kalıcı dişler geleceğinden süt dişlerinin önemi yoktur

Yanlış! Süt dişlerinin en önemli görevi çocuğun düzgün beslenmesini sağlamaktır. Konuşmanın düzgün gelişimi de süt dişlerine bağlıdır. Süt dişleri kapladıkları alanla kendilerinin yerine gelecek olan kalıcı dişler için yer tutmaktadır. Bu nedenlerle süt dişleri çok önemlidir.

6- Bir kez diş taşı temizliği yaptırdıktan sonra her zaman yaptırmak gerekir

Yanlış! Diş taşı temizliğinde diş yüzeyine ait olmayan maddeler (plak, diş taşı) temizlenir. Diş taşı temizliği yaptırmayan bir kişi dişleri üzerinde biriken diş taşlarını fark edemez ancak temizlik yaptırdıktan sonra birkaç gün fırçalanmayan dişlerdeki değişim hemen göze çarpar. Yani diş taşı temizliği yapılmış ya da yapılmamış olsun ağız ve diş bakımı yapılmadığı sürece diş taşlarının oluşumu kaçınılmazdır.

7- Çarpık dişler ancak küçük yaşlarda düzelebilir

Yanlış! Çapraşık dişler her yaşta düzgün hale getirilebilir. Tel tedavisi her yaştan kişiye uygulanacağı gibi, tel tedavisini estetik bulmayan hastalar görünmeyen teller sayesinde düzgün dişlere sahip olabilirler.

8- Dişleri fırçalarken diş etlerinin kanaması normaldir

Yanlış! Dişleri fırçalarken diş eti kanaması normal bir durum değildir ve diş eti iltihabının en önemli belirtisidir. Vakit kaybetmeden diş hekimine başvurulması gerekmektedir. 

9- Ağrıyan dişe aspirin koymak gerekir

Yanlış! Aspirin ağrı kesicidir ancak etkisi ağız yolu ile alınıp kana karışınca ortaya çıkar. Dişin üzerine konulan aspirin ağrınızı dindirmediği gibi, ıstırabınızı da arttırır. Çünkü diş etinizde yara açar.

10- Ağız kokusu herkeste olur ve geçmez

Yanlış! Diş çürükleri, diş eti hastalıkları, aftlar, uyumsuz ve kötü kullanılan protezler ve ağız kuruluğu, sindirim sistemi ile ilgili rahatsızlıklar, bademcik iltihaplanmaları sonucu meydana gelebilir. Ağız kokusunun asıl nedeni olan yukarıda sayılan hastalıkların tedavisi yapıldıktan sonra ağız kokusu önlenebilir.

İstanbul’a Yeni 2 Metro Hattı

İstanbul’a Yapılacak Olan 2 Yeni Metro Hattının Güzergahları Belli Oldu.

İstanbul trafik sorunun çözümü için çalışmalar devam ederken bir müjde daha geldi. İstanbul’a yapılacak olan yeni metro hatlarına yenileri de eklendi. Şuanda çalışmaları başlayan 2 yeni metro hattı ile İstanbul’un her yerine metro yapılması planlanıyor.

İKİTELLİ- ATAKÖY METRO HATTI

İkitelli – Ataköy metro hattının inşası sonrasında gideceği güzergahlarda belli oldu. Metro hattının gideceği güzergahlar ise şu şekilde olacak.

– Ataköy İstasyonu

– Yenibosna İstasyonu

– Çobançeşme İstasyonu

– Kuyumcukent İstasyonu

– Doğu Sanayi İstasyonu

– Mimar Sinan İstasyonu

– Evren Mahallesi Güneşli İstasyonu

– Halkalı Cad. 212 AVM İstasyonu

– Mehmet Akif İstasyonu

– Bahariye İstasyonu

– Masko İstasyonu

– İkitelli Güney Sanayi İstasyonu

DUDULLU- BOSTANCI METRO HATTI

Dudullu – Bostancı hattına kurulacak olan metro hattı ise 2019 yılında açılacak. 2019’a kadar açılması planlanan metro hattı ile ilgili olarak güzergahlar ise belli oldu.

– Yukarı Dudullu

– Dudullu – Modoko

– İmes

– Türkiş Blokları

– Kayışdağı

– İçerenköy

– Küçükbakkalköy

– Kozyatağı

– Üst Bostancı

– Suadiye

– Bostancı İDO

Araç Alırken İlk Olarak Yakıt Tüketimine Bakılıyor

TNS Sofres tarafından yapılan özel bir araştırma ile birlikte Türkiye’deki vatandaşların araba alımını gözledi.TNS Sofres tarafından yapılan özel bir araştırma ile birlikte Türkiye’deki vatandaşların “Otomobil Müşterilerinin Satın Alma Davranışları” gözlendi. İşte rapor ile ilgili sonuçlar…

Tüketici finansmanı şirketi TEB Cetelem özel olarak hazırlanan “Otomobil Müşterilerinin Satın Alma Davranışları” ile ilgili açıklamalarda bulundu. tüm çalışmaların sona erdiğini belirten Cetelem raporda davranışların netlik kazandığını söylerken, araç alacakların en çok yakıt tüketimini dikkat ettiğinin görüldüğünü söyledi.Her yıl tekrarlanan araştırmanın bu yılki çalışmalarında Türkiye, Belçika, Almanya, İspanya, Fransa, İtalya, Polonya, Portekiz, Birleşik Krallık gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra, Çin, Brezilya, Güney Afrika, Japonya ve ABD de dahil edilerek araştırma sahası genişletildi.

DÜNYA GENELİNDE ARAŞTIRMA YAPILDI

Dünya genelinde 80 milyonun üzerinde otomobil satışıyla bu sene yeni bir rekorun kırılacağı belirtilen rapora göre, küresel otomobil pazarında 2020’de yıllık 100 milyonun üzerinde satış rakamına ulaşılacak. Gelişmiş ülkelerin pazarları giderek doyum noktasına ulaşırken, Avrupa, 1.000 kişiye düşen 582 binek araç sahipliği oranıyla dünya sıralamasında Japonya ve ABD’nin ardında yer alıyor. 2020 yılına kadar 1.000 kişiye düşen otomobil sayısındaki en büyük artıştan birinin de Türkiye’de yaşanacağı tahmin ediliyor. Türkiye’de bugün 171 olan 1.000 kişiye düşen araç sayısının 2020’de 236’ya çıkması bekleniyor.

Volkswagen Firmasına Türkiye’den İlk Dava Açıldı

Türkiye’den Volkswagen Firmasına İlk Dava Açıldı.Geçtiğimiz ay Volkswagen firmasına yönelik gerçeklerin ortaya çıkması ile birçok kişinin şok yaşaması ve Volkswagen firmasının zor durumda kalması sonrasında birden fazla ülke bildiri yayınlamıştı. Hollanda başta olmak üzere birden fazla ülke Volkswagen markasını yasaklarken, Almanya ise Volkswagen firmasına belli bir süre vermişti. 

Türkiye’den herhangi bir ses çıkmaması ve kimsenin şikayette bulunmaması tartışılırken ilk dava açıldı. Volkswagen kullanıcısı olan Tolga Canay, aldığı aracın Volkswagen Polo marka olması ve aracının son dönemde yaşanan olaylar nedeni ile değerinin düşmesi nedeni ile mahkemeye başvurdu. Avukatı ile başvuruda bulunan Canay, 2011 Ekim ayında 39 bin liraya aldığı otomobilinin değer kaybına uğradığını ve bununla ilgili de kanunlarda ilgili maddelerin olduğunu belirtti.

YENİ ARABA VE TAZMİNAT

Davayı açan Canay, davasında hem yeni bir araba hem de aynı zamanda tazminat talep etti. Ayıplı mal satıldığını ifade eden Canay’ın avukatı, Türkiye’de bunun ilk dava olduğunu belirtti. Firmadan yeni araba ve tazminat almaya çalışan Canay’ın 5 bin lira tazminat istediği belirtiliyor.

DAVALAR ARTABİLİR

Uzmanlar ise bu davanın seyrine göre davaların artabileceğini ifade ediyor. Türkiye’de yok satan ve parayı peşin almasına rağmen arabaları 1 – 3 ay arasında teslim eden Volkswagen firmasını zor günlerin beklediği ifade edilirken, Volkswagen önümüzdeki yıl zarar açıklayabilir. Konuya ilişkin haber takipleri ise Türkiye’den devam edilecek gibi gözüküyor.

PARASIZ KALMAMAK İÇİN NELER YAPMAK GEREKİR

Parasız kaldığımız birçok durum karşısında bazen şaşkın halde kalırız. Ne yapacağımızı bilemez ve borçlanırız. Parasız kalmamak ve sağdan soldan borç almamak adına sizlere pratik parasız kalmama bilgileri vereceğiz.

Parasız kaldığımız birçok durum karşısında bazen şaşkın halde kalırız. Ne yapacağımızı bilemez ve borçlanırız. Parasız kalmamak ve sağdan soldan borç almamak adına sizlere pratik parasız kalmama bilgileri vereceğiz. Bu bilgiler sayesinde kolayca para kazanızın hesabını yapabilecek ve asla parasız kalmayacaksınız.

Parasız kalmak istemeyenler için vereceğimiz tavsiyeler aslında birçok kişinin bildiği fakat uygulamadığı yöntemlerdir. Kimileri ise bu yöntemi uygulamakta zorluk çekmektedir. Bu sebepten dolayı sizlere nasıl bir kolaylık sağlayacağını ve bu işlerin ne kadar kolay olabileceğini göstereceğiz.

BANKALARIN PARA BİRİKTİRME HESAPLARI

Birçoğumuz para biriktirme konusunda çok başarılı değiliz. Özellikle para biriktirmek konusunda büyük sıkıntı çekenlere bankalardan çok güzel öneriler gelmiştir. Bankalar artık para biriktirme konusunda daha güzel fırsatlar sunmakta ve müşterilerinin para harcamasını engellemektedir.

Bankaların sunmakta olduğu birik hesapları sayesinde oturduğunuz yerden sadece cep telefonunuza bir dokunuş ile hesabınıza anında istediğiniz kadar para atabiliyorsunuz. Kimileri günlük 5 veya 10 TL gibi paralar atarken kimileri ise aylık olarak, bir tuş ile 300 – 500 TL gibi yüksek miktarları hesaplarına geçirebiliyorlar. Bu sayede kişiler daha kolay para biriktiriyorlar.

KKB PUANINA DİKKAT

Parasız kaldığınız zaman ve acil paraya sıkıştığınız zaman genellikle bankaları kullanırsınız. Bankalar sizlere para verecekleri zaman ilk olarak sizlerin KKB puanınıza bakarlar. Eğer bu puan düşük ise sizlere az miktarda kredi çıkma olasılığını bırakın, hiç para bile vermeyebilirler. Bu nedenle bankalar ile aranızı iyi tutmalı ve KKB puanınızı yüksek tutmalısınız.

Paranız var iken ödemelerinizi düzenli yapmanız ve özellikle bankalardan aldığınız kredi kartlarınızın ödemelerini asgari şekilde değil de tam olarak yapmanızda fayda olacaktır. Bu sayede parasız kaldığınız zaman bir bankadan kolayca para çekebilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz başlıklar sizlere bir örnek olarak verilmiştir. Bu iki yöntem parasız kalan kişilerin ilk olarak başvuracağı yerlerdir. İnsanlar öncelikli olarak kendilerini yani kenarda paralarının olup olmadığına bakarlar. Eğer paraları var ise buradan temin eder ve kimseye borçlanmazlar. Fakat eğer yeteri kadar paraları yok ise bu sefer bankalara başvurmak zorunda kalabilirler. Bankalara başvurdukları zamanda yukarıda verdiğimiz KKB puanı devreye girecektir.