6 Bin Engelli Vatandaşımıza Müjde!

18 Mayıs 2016 Çarşamba, 16:43
6 Bin Engelli Vatandaşımıza Müjde!

6 Bin Engelli Vatandaşımız Kamu istihdamı hakkı tanınacak. Engelli haftası dolayısıyla yapıla açıklamada 2016 yılında 6 bin engelli personel alımı yapılacağını açıklayan Süleyman Soylu 6 bin engelli istihdamı yapılacağı müjdesini verdi.


İŞKUR hibe desteğiyle 1 Ocak – 12 Mayıs 2016 tarihleri arasında 355 bin kişiyi iş ve meslek sahibi yaptıklarını ve alınan sonuçlardan ne kadar memnun olduklarını açıklarken 6 bin engelli vatandaşımıza yine İŞKUR hibe desteği ile iş ve meslek sahibi olmalarını sağlayacaklarını açıkladı.

Engelli Vatandaşlarımıza Müjde

Temmuz ayı sonunda 6 bin engelli vatandaşımıza kamu istihdamı hakkı tanınacak.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu Temmuz ayının sonunda 6 bin engelli vatandaşımızı kamuda istihdam sahibi yapacaklarını söyledi. Soylu 2002’de kamuda çalışan 5 bin 777 engelli vatandaşımız vardı bu yıl hedefimiz 1 milyona çıkarmayı planlıyoruz dedi.

75 bin engelli vatandaşımız 24 Nisan’da yapılan EKPSS sınavına girmiştir. Sınava giren 75 bin engelli vatandaşımızın 6 bini kamu istihdamıyla beraber görevlerinin başında yer almaya başlayacaklar. 

“ Engelli vatandaşlarımızı özel sektörde de meslek ve iş sahibi yapmaya devam edeceğiz. İŞKUR’un verdiği hibe desteği sayesinde engelli vatandaşlarımız özel sektörde meslek ve iş sahibi olmaya devam ediyorlar ” açıklamasını yaptı.

24 Nisan 2016 tarihinde EKPSS sınavına giren engelli 75 bin kişi artık sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Temmuz ayı sonunda 6 bin engelli kamu hakkı tanınacak. Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.