Çanakkale Belediyesi En Az Lise Mezunu Engelli İşçi Alım İlanı

Çanakkale Belediyesi; İşkur üzerinden Engelli işçi alım ilanını yayınladı. Yayınlanan ilan doğrultusunda, başvuruda bulunacak olan adayların en az Lise mezunu olmaları ve Engelli personel kadrosunda görev yapacakları belirtildi.

Alınacak İşçi:

 • Büro İşçisi: 1
 • Sistem ve Ağ Uzmanı: 1

Adaylarda Aranılan Genel Şartlar:

 • En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak
 • Pratikten deneyimli olmak
 • Daimi süreli çalışmayı kabul etmek
 • 2 yıl tecrübeli olmak ve belgelendirmek
 • EKPSS sınavına girmiş olmak

Çanakkale Belediyesi Engelli İşçi alım ilanı başvuru süreci; 14 Kasım 2016 – 23 Kasım 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacaktır.

Pegasus En Az Lise Mezunu Personel Alım İlanı

Pegasus; 2016 yılının son günlerine yaklaşırken personel alım ilanlarına devam ediyor. Pegasus hava yolu şirketi bünyesinde çalıştırılacak personeller Engelli Ofis Destek Elemanı pozisyonunda görevlendirilecektir. İlanın tüm detayları ise şöyle;

Alınacak Personel:

 • Ofis Destek Elemanı

Alınacak Adaylarda Aranılan Genel Şartlar:

 • Tam zamanlı çalışacak
 • Tercihen daha önce deneyimli olmak
 • Yazılı-sözlü iletişim becerisi yüksek
 • Anadolu yakasında ikamet eden
 • En az lise ve dengi okul mezunu olmak
 • İŞKUR’a kayıtlı ve engelli olan
 • MS Office programlarına hakim

Pegasus Engelli personel alım ilanı başvuru süreci; Ağustos ayında başlamış olup hala devam etmektedir.

Pegasus Engelli personel ilanına başvuruda bulunmak ve daha detaylı bilgi edinmek için http://www.yenibiris.com/pegasus-hava-tasimaciligi-a-s/engelli-personel-is-ilani/537372 linkini kullanabilirsiniz.

MEB 250 Engelli Öğretmen Ataması

Milli Eğitim Bakanlığı kendi resmi sitesinden yayınlamış olduğu ilanda 250 engelli öğretmen atamasının yapılacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı müjdeli haberi verdi: 250 engelli öğretmen atanacak.

Meb‘in resmi sitesinden yayınlanan duyuruda 2016 yılında yapılan engelli kamu personeli seçme sınavına katılan adaylar arasından puan üstünlüğüne göre 250 engelli öğretmenin atamasının yapılacağını açıkladı.

ÖZEL ŞARTLAR

-657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlar,

-EKPSS 

-Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri,

Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde belirtilen özel şartları taşımaları gerekiyor.

İSTENİLEN BELGELER

-Lisans Diploması

-Pedagojik Formasyon

-2016 EKPSS Sonuç Belgesi

-Engelli Sağlık Raporu

BAŞVURU

Başvurular 14-17 Haziran 2016 tarihleri arasında http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinde yer alan elektronik başvuru formunu doldurmak suretiyle yapılacak. 


Ataması yapılacak olan öğretmenlerin görev yerleri valiliklerce belirlenecek. Tüm Kamu haberleri ve özel sektörden alım ilanları için sitemiz isbilgisi.com’u takip edebilir, isterseniz telefonunuza mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Engelli İşçi Alım İlanı 2016

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Engelli İşçi Alım İlanı 2016'yı duyurdu. Bir çok personel alınacak. Makine ve  Kimya Endüstrisi Kurumu Engelli İşçi Alım İlanı 2016’ya göre başvuru yapıp, kabul edilen kişiler Gazi Fişek Fabrikası MKE‘de görev yapacaklardır.

İlana başvuru yapmak isteyen adayların, bulundukları yerlerdeki il/ilçe müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekmektedir. Ayrıca başvuruda bulunmak isteyen adaylar, İŞKUR’un resmi web sitesi üzerinden de başvuruda bulunabilirler.

Gerçeği yansıtmayan belge veya bilgi veren adayların, adaylıkları geçersiz sayılacaktır. Başvuruda bulunulduktan sonra da aykırılık olduğu tespit edilen adayların, adaylıkları iptal edilecektir.

Ayrıca bahsi geçen ilana ait tüm evrak, bilgi ve başvuru şartlarını ilanın başvuru tarihi sona ermeden önce ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına iletmesi gerekmektedir.

Alınacak adaylara ait meslek bilgileri; 

Tesviye,

Tornacılık,

Frezecilik,

Bilgisayarlı Nümerik Kontrol,

Nümerik Kontrollü Makineler şeklinde belirtilmiştir.

İlana başvuruda bulunacak adayların 2014 KPSS sonuçları geçerli olup, KPSS P94 puan türünden başvuruları geçerli olacaktır. Diğer puan türleri ve alanlarından başvurular geçersiz sayılacağını bilmeleri gerekmektedir. Ayrıca ilana başvuracak adayların en az ortaöğretim ( lise ve dengi ) eğitim seviyesine sahip olmaları gerekmektedir.

İlana başvuru yapıldıktan sonra, işe alındıkları konusunda davet edilen kişiler sebep bildirmedikleri halde göreve başlamazlarsa başvuruları ve kazanılmış hakları iptal edilecektir. Göreve yerleştirecek personellere ait puanlama türü, en yüksek puan türünden en düşüğe doğru uzanan çizgi ile ölçeklendirilecektir.

Çalışma Adresi:

ANKARA/Çankaya 

Adaylığı kabul edilen kişiler, alındıkları takdir de tam zamanlı olarak görev yapacaklardır.

İlana son başvuru tarihi:  21 MART 2016


GAP Engelli Personel Alım İlanı 2016

Güneydoğu Anadolu Projesi, GAP Engelli Personel Alım ilanı 2016'yı duyurdu. GAP Engelli Personel Alım İlanı 2016’ya göre başvuru yapabilecek adaylar ve aradıkları genel şartlar belirtilmiştir.

Aday olarak başvuru yapmak isteyen kişiler, bulundukları yerdeki İŞKUR il/ilçe genel müdürlüklerinden başvurularını yapabilirler.  Ek olarak başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını İŞKUR’un resmi web sitesi adresi olan www.iskur.gov.tr adresinden online olarak da gerçekleştirebilirler.

Başvuru koşulları:

Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuru koşullarında 2014 KPSS puanı geçerli olup, sadece bir puan türüne sahip olanlar başvurularını yapabilirler.

Talepleri doğrultusunda ilana başvuru yapan adaylar, tüm ilan şartlarını taşımak zorundadırlar. Başvuru yaptığı halde ilan şartlarına uygun olmayan adayların, başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvurulardan sonra şartlara uygun olmadığı anlaşılan adayların da başvuruları daha sonrasından iptal edilecektir.

Adaylar şartları taşıdıklarını yazılı/sözlü olarak ilanı veren kurum veya kuruluşa vermek zorundadır.

Buna göre alınacak olan adaylarda aranacak şartlar:

Nüfus müdürlüğünde kayıtlı adresi bulunan adayların başvuruları kabul edilecektir. Ayrıca iyi derecede İngilizce bildiklerini de belgelemeleri gerekmektedir.

Yabancı dil, mesleki bilgi, eğitim durumu ve tecrübe gibi kavramlar etrafında şekillendirilmiş değerlendirme ile yürütülecektir. Adaylar, ilanlara başvurularını yaptıklarında sadece bir puan türüne sahip olmaları gerekmektedir. Dolayısıyla bir puan türünden fazla puan türü olan adaylar, başvuru yapamayacaklardır.

Başvuru için resmi web sitesini kullanabileceğiniz gibi, çalışma adresi de ŞANLIURFA/Karaköprü olarak belirlenmiştir.

Son başvuru tarihi:18 Mart 2016

Son başvuru tarihi resmi tatile denk geldiğinde, bir sonraki mesai saati geçerlilik kazanacaktır. Bu durumda adaylar, bir sonraki mesai saatinde başvurularını yapabileceklerdir.