Home / Ekonomi / ZİRAAT KATILIM BANKASI AÇILDI

ZİRAAT KATILIM BANKASI AÇILDI

Türkiye’nin en büyük bankaları arasında ilk sıralarda yer alan Ziraat Bankası, yeni oluşumu ile faizsiz bankacılık vermeye başlayacak.

ZİRAAT KATILIM BANKASI AÇILDI

Türkiye’nin en büyük bankaları arasında ilk sıralarda yer alan Ziraat Bankası, yeni oluşumu ile faizsiz bankacılık vermeye başlayacak. Kurulan Ziraat Katılım Bankası sayesinde faizsiz bankacılık kullanmak istemeyenler yatırım ürünleri ile kar payı alabilecekler.

İLK ŞUBE AÇILDI

İlk şubesini bugün açan Ziraat Katılım Bankası, Eminönü Şubesi ile hizmet vermeye başladı. Özellikle faizsiz bankacılık adına bir kamu bankasının böylesine bir adım atması birçok kişiyi sevindirdi. Sevinen kişiler arasında yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan açılış törenine katılarak açılışı gerçekleştirdi. Dualarla açılışı yapan Erdoğan memlekete hayırlı olmasını dilerken, diğer kamu bankalarının da bu yolda adım atması gerektiğinin altını çizdi.

DİĞER BANKALARA ÇAĞRI

Konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, Halk ve Vakıf Bankalarının da bu adımları atması gerektiğini ve bir an önce diğer katılım bankalarının da kurulması gerektiğinin altını çizdi. Ziraat Katılım Bankası çalışmalarının 6 ay gibi kısa bir zamanda bittiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı diğer bankalarının da bu çalışmaları kısa zamanda bitirebileceğini söyledi.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir