Home / Ekonomi / YUNANİSTAN'A YATIRIM YAPAN TÜRK BATTI

YUNANİSTAN'A YATIRIM YAPAN TÜRK BATTI

Ekonomik krizlerden faydalanmak isteyen birçok zengin, krizin olduğu bölgelerde yer alan borsalara girer, çok ucuzdan kağıtları toplar ve kriz sonrasında bozdururdu.

YUNANİSTAN‘A YATIRIM YAPAN TÜRK BATTI

Ekonomik krizlerden faydalanmak isteyen birçok zengin, krizin olduğu bölgelerde yer alan borsalara girer, çok ucuzdan kağıtları toplar ve kriz sonrasında bozdururdu. Özellikle Türk yatırımcıların bunu çok sık yaptığını ve iyi de para kazandığını belirtebiliriz.

2008 ABD mortgage krizinde birçok Türk yatırımcı hisse değeri 1 doların altına düşen bankalardan kağıt almış ve yatırım yapmıştı. Kriz sonrasında ise değeri çok ciddi derecede artan bankalardan bu Türkler çok büyük paralar kazanmışlardır.

YUNANİSTAN’DA BATTI

Aynısını Yunanistan krizinde yapmak isteyen bir Türk ise maalesef bu sefer şanslı olamadı. National Bank of Greece (NBG) bankasına yatırım yapan bir Türk hisse değeri 2 – 5 Euro arasında değişen birçok hisse senedi aldı. Birden fazla bankaya milyonlarca Euro yatırımı yapan Türk, maalesef umduğunu bulamadı.

Yunanistan’da krizin daha kötüye gitmesi ile yatırımcı borsadan çıkmak istedi ancak; Yunanistan’da bankaların kapanma kararı alması bu işlemi geciktirdi. 20 Euro’ya kadar çıkması beklenen hisse senetleri ise 1 Euro’ya kadar düştü.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir