Home / Ekonomi / Yıl Sonu Euro Ne Olur?

Yıl Sonu Euro Ne Olur?

Yıl sonu Euro ile ilgili birçok tahmin yürütülüyor olsa da, Euro’nun kaderi aslında seçim sonunda belli oldu diyebiliriz.

Yıl sonu Euro ile ilgili birçok tahmin yürütülüyor olsa da, Euro’nun kaderi aslında seçim sonunda belli oldu diyebiliriz. Özellikle seçim sonrasında Euro’nun hızlı bir düşüş yapmaması yıl sonuna kadar düşmeyeceği ve ortalama kendisini 3’ün üzerinde tutacağını belli etmiştir. Euro düşmemesi bir yandan birçok kişinin işine gelirken bir yandan da yatırımcıları üzmektedir.

Özellikle Avrupa’ya ihracat yapan Türk üreticiler Euro’nun düşmemesine sevinirken, Euro sayesinde de ülkemize birçok para kazandırmış oluyorlar. Euro ile birçok alışveriş yapıldığı için halk da zorlanmamaktadır.

Euro’nun kaderine baktığımız zaman yıl sonuna kadar 3,5 TL olacak söylentileri olsa da, bu söylentilerin gerçekliğini yansıtmadığını en fazla Euro’nun 3,20 TL bandını göreceğini ifade edebiliriz. Euro bölgesindeki hareketlilik yıl sonuna kadar devam edecek olsa da, yıl sonundan sonra Euro düşüşe geçmeye başlayacaktır.

Euro yatırımcılarının en fazla dikkat etmesi gereken konu ise 3 TL’nin altına indiği anda tehlikenin başladığıdır. Eğer 3 TL altında bir işlem yapılacak olursa, eldeki Euroları bozdurmak ve oradan çıkmak en doğrusu olacaktır. Bu sebepten dolayı yatırımcıların bu hususlara dikkat etmesi gerektiğini ve ilerleyen zamanlarda maddi olarak sıkıntı yaşamaması için ve en önemlisi zarar etmemeleri için Euro bölgesinden çıkmaları en doğrusu olacaktır. Euro düşecek mi sorularının 3 TL bandına geldiğinde pek bir önemi kalmayacak ve zarar edilmeye başlanacaktır.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir