Yapılandırmada Son 5 Gün Uyarısı!

Yapılandırmada Son 5 Gün Uyarısı!

Yapılandırmada Son 5 Gün Uyarısı!

Yapılandırmada Son 5 Gün Uyarısı!

21 Kasım 2016 Pazartesi 13:09
Yapılandırmada Son 5 Gün Uyarısı!

Maliye Bakanı Ağbal, 19 Ağustos 2016 tarihinde yürürlüğe giren 6736 sayılı kanuna göre bazı alacakların yapılandırılması ile ilgili milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren trafik cezası, vergi ve prim borcu, idari para cezaları, öğrenim ve harç kredileri, vergi cezaları, askerlik, seçim, nüfus, karayolu geçiş ücreti ve RTÜK idari para cezaları, gümrük vergileri, sigorta primleri, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi, genel sağlık sigortası prim borçları gibi birçok borç ile bunların her türlü faiz, zam, gecikme zammı, gecikme faizi, cezai faiz ve gecikme cezalarının yeniden yapılandırılacağını söyledi.

Borcu olan vatandaşlarımız başvuru yaparken peşin veya taksitli olarak ödeme yapabilirler. Taksitli ödeme seçeneğini tercih eden vatandaşlarımız ise yapılandırdıkları tutarları 6, 9, 12, 18 olarak taksitle de ödeyebilirler. Taksitler, iki ayda bir ödeme yapılacak fakat kanunun getirdiği fırsatları kaybetmemek için ilk iki taksitin mutlaka zamanında ödenmesi gerekmektedir. İmkanı olan vatandaşların peşin olarak ödemeleri tavsiye ediliyor.

Kanundan yararlanmak için son gün 31 Ekim 2016 tarihi idi fakat bu süre 25 Kasım 2016 tarihine kadar uzatıldı. Toplumun her kesimini ilgilendiren bu fırsatlar için son 5 gün kaldı. Trafik cezası, vergi ve prim borcu, idari para cezası, öğrenim ve harç kredileri ve daha birçok alanda kamuya borcu olan vatandaşlarımız, fırsatı kaçırmamak için başvurularını 25 Kasım'a kadar yapmalılar. İlk taksit veya peşin ödemelerin 30 Kasım'a kadar yapılması gerekiyor. Aksi taktirde kanunun getirdiği ve başvuru yaparak elde ettikleri tüm hakları kaybederler.

Yapılandırma için başvuruların vergi dairesine giderek veya Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) internet sitesi (www.gib.gov.tr) üzerinden online olarak yapabilirler.

 

 

Son Güncelleme: 21.11.2016 13:09
Anahtar Kelimeler:
EKONOMİEkonomi Haberleri
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol