Home / Ekonomi / Volkswagen Bir Skandala Daha Adını Yazdırdı

Volkswagen Bir Skandala Daha Adını Yazdırdı

177 bin aracı fabrikalara geri çağırmak zorunda kaldı. Wolkswagen Bir Skandala Daha Adını Yazdırdı

Dünya’nın önemli otomobil markalarından Volkswagen, skandallara doymuyor. 177 bin otomobili fabrikalara geri çağırdığı bilgisi verilen firmanın gün geçmiyor ki bir skandalı daha ortaya çıkmasın. Araçlardaki emisyon değerlerini özel  yazılımlarla düşük gösterdiği tespit edilen Volkswagen’in yeni skandalı daha da beter.

Araçlardaki elektronik kartlarla alakalı bir sıkıntısı bulunan otomobil dünyasının önemli isimlerinden Volkswagen’in araçları seyir halindeyken birden elektriği kesip motoru kapatabilir. Bahsi geçen kartla alakalı teknik bilgiler olmasa da, Almanya’da ki 177 bin otomobil geri çağırılmış durumda.

Volkswagen gibi, Dünya’nın önemli otomobil markalarından birinin böylesine hataları, markaya olan güveni ve beğeniyi de kaybettirmeye başladı.

Emisyon Değerleri Düşük Gösterildi.

Araçların emisyon değerlerini kendilerine has özel yazılım ve programlarla küçük gösterip tüm Dünya’ya satışa sunan Volkswagen, tespit edilmesiyle beraber araçları geri çağırmak durumunda kalmıştı.

Bahsi geçen emisyon oranının az gösterilmesi hadisesi de Dünya basını ve sosyal medya platformlarında büyük yankı uyandırmıştı. Geçtiğimiz günlerde medya da yankılanan hadiseden sonra yeni bir bilgi daha geldi.

Volkswagen bir skandala daha adını yazdırdı ve araçların önemli elektronik kartlarından birinde tüm gücü kesip, aracın motorunu dahi kapatabilecek bir hata olduğu tespit edildi. Bunun üzerine firma 177 bin aracı geri çağırmak durumunda kaldı. Almanya’da bulunan 177 bin otomobil fabrikalara geri çağırıldı. Volkswagen’in bu skandalları nasıl unutturacağı ise merak konusu haline geldi.

 

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir