Vergi Borcu Yapılandırılmasında Son Günler

Vergi borçlarının yapılandırılmasında 6736 Sayılı Kanundan yararlanmak için son gün 25 Kasım. Fırsattan yararlanmak ve borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlarımız vergi dairelerine ve belediyelerin ödeme merkezlerinden işlemlerini gerçekleştiriyorlar.

23 Kasım 2016 Çarşamba, 13:01

Vergi borçlarını yapılandırmak isteyenler için son gün 25 Kasım? 30 Haziran 2016 tarihine kadar ödenmesi gereken veya ödenmemiş tüm vergi borçları yapılandırılıp peşin veya taksitle ödenebiliyor. 6736 sayılı, bazı borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun 19 Ağustos’ta yürürlüğe girmişti. Bu kapsamda, vatandaşlar vergi borçlarını peşin ya da 6 taksit, 9 taksit, 18 taksit olarak ödeyebiliyor. Yapılandırma için son gün 25 Kasım’a birkaç gün kala vatandaşlar, vergi dairelerine gelerek borçlarını yapılandırmaya ve yapılandırdıkları borçlarını ödemeye devam ediyor.Yapılandırma konusunda para cezaları olan vatandaşlarımız bu fırsattan yararlanamıyorlar.

Vergi Borcu Olan Hasta ve Yaşlılar İçin Kapıda Ödeme Fırsatı 

Hasta ve yaşlı olan vatandaşlarımızın vergi borçlarını yapılandırmak için vergi daireleri ve belediyelere gelmeleri gerekmiyor. Vergi borcu ödemeye gelen 68 yaşındaki Rahmi Ceylan’ı kapıda karşılayan Mali İşler Müdürlüğü çalışanları, Ceylan’ı artık görevlileri evine kadar çağırıp kapıda ödeme yapabileceği konusunda uyardı. Vezneye inmeden, sıra beklemeden ödeme yapabileceğini öğrendi. Vergi borcu ödemeye geldim kapıda karşılandım. Sağ olsunlar, Allah razı olsun. Kredi kartıyla ödeme yapacağım. Evde de ödeme yapabileceğimi bilmiyordum” dedi.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.