Home / Ekonomi / Türkiye'nin de Yatırım Fonlama Platformu Olacak

Türkiye'nin de Yatırım Fonlama Platformu Olacak

Dünyaca ünlü yatırım fonlarının arasına, Türkiye‘de katılıyor. Türkiye’nin de Yatırım Fonlama Platformu Olacak

Dünyaca ünlü tüm start-up projelere fon, yatırımcı veya kaynak sağlama noktasında önemli başarılara imza atan yatırım fonlama platformlarının bir örneği de Türkiye’de olacak. Türkiye’nin yatırım fonu platformunun müjdesini de ekonomi bakanı verdi.

Özellikle 2008 döneminde yaşanan ekonomik krizin sonrası ve sırasında bu tarz girişimlere ve projelere yeterli desteğin verilemediğinin düşünülmesi üzerine, online olarak yatırım fonlama platformu oluşturulacağı bilgisi paylaşıldı. Dünya’da son derece başarılı örneklerinin bulunduğu yatırım fonlama noktalarının bir örneği de ülkemizden çıkacak.

Bu noktada gerekli çalışmaların olacağını söyleyen ekonomi bakanı, çalışmaların daimi olarak fonlama, projelere kaynak ve destek sağlamak noktasında önemli olduğunu vurguladı.

Dünya’da Çok İyi Örnekler Var

Start-up veya girişimcilik olarak adlandırılan yeni nesil projelere gerekli yatırımın ve fonlamanın sağlanması noktasında Dünya üzerinde çok iyi online fonlama platformları mevcut. Başta KickStarter olmak üzere bir çok platformda bu tarz faaliyetler yürütülüyor. Ancak yapılacak olan yeni proje ile birlikte, Türkiye’nin de yatırım fonlama platformu olacak.

Bu sayede bir çok proje fon, yatırımcı, kaynak veya tesis imkanına kavuşmuş olacak. Ayrıca zeki ve başarılı gençlere projelerinde ilerlemeleri, başarıya ulaşmaları veya kendileri gibi bir çok kişiye de istihdam ortamı hazırlanmış olacak. Yapılacak olan fonlama projesiyle birlikte; gerek ulusal pazarda gerekse yerel pazarda rekabetin artırılması, tüketimin ve gelir dağılımının yükseltilmesi, hatta eğitim kalitelerindeki dengesizliğe dahi katkıda bulunacağı düşünülüyor.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.com

About isbilgisi

Check Also

Türkiye’den Tarihi Bir Hamle Geldi

2 günlük görüşmе ve toplаntı mаrаtonundа, Bakan Zeybekci, Jаpon mеvkidaşı bakanlara, Japon iş dünyasının temsilcilerine, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir