Türkiye'nin de Yatırım Fonlama Platformu Olacak

21 Mart 2016 Pazartesi, 13:43
Türkiye'nin de Yatırım Fonlama Platformu Olacak

Dünyaca ünlü yatırım fonlarının arasına, Türkiye'de katılıyor. Türkiye’nin de Yatırım Fonlama Platformu Olacak

Dünyaca ünlü tüm start-up projelere fon, yatırımcı veya kaynak sağlama noktasında önemli başarılara imza atan yatırım fonlama platformlarının bir örneği de Türkiye’de olacak. Türkiye’nin yatırım fonu platformunun müjdesini de ekonomi bakanı verdi.

Özellikle 2008 döneminde yaşanan ekonomik krizin sonrası ve sırasında bu tarz girişimlere ve projelere yeterli desteğin verilemediğinin düşünülmesi üzerine, online olarak yatırım fonlama platformu oluşturulacağı bilgisi paylaşıldı. Dünya’da son derece başarılı örneklerinin bulunduğu yatırım fonlama noktalarının bir örneği de ülkemizden çıkacak.

Bu noktada gerekli çalışmaların olacağını söyleyen ekonomi bakanı, çalışmaların daimi olarak fonlama, projelere kaynak ve destek sağlamak noktasında önemli olduğunu vurguladı.

Dünya’da Çok İyi Örnekler Var

Start-up veya girişimcilik olarak adlandırılan yeni nesil projelere gerekli yatırımın ve fonlamanın sağlanması noktasında Dünya üzerinde çok iyi online fonlama platformları mevcut. Başta KickStarter olmak üzere bir çok platformda bu tarz faaliyetler yürütülüyor. Ancak yapılacak olan yeni proje ile birlikte, Türkiye’nin de yatırım fonlama platformu olacak.

Bu sayede bir çok proje fon, yatırımcı, kaynak veya tesis imkanına kavuşmuş olacak. Ayrıca zeki ve başarılı gençlere projelerinde ilerlemeleri, başarıya ulaşmaları veya kendileri gibi bir çok kişiye de istihdam ortamı hazırlanmış olacak. Yapılacak olan fonlama projesiyle birlikte; gerek ulusal pazarda gerekse yerel pazarda rekabetin artırılması, tüketimin ve gelir dağılımının yükseltilmesi, hatta eğitim kalitelerindeki dengesizliğe dahi katkıda bulunacağı düşünülüyor.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.comYorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.