Home / Ekonomi / Tüm Taşeron İşçiler Kadroya Alınacak

Tüm Taşeron İşçiler Kadroya Alınacak

Ahmet Davutoğlu müjdeli haberi verdi. Flaş gelişme. Tüm Taşeron İşçiler Kadroya Alınacak

Son dakika haberini Başbakan Ahmet Davutoğlu verdi. Yaptığı açıklamada taşeron işçilerine verilecek kadro ile ilgili çok önemli bir bilgi paylaştı.

Meclis grup konuşmasında haberi veren Ahmet Davutoğlu, tüm taşeron işçilerine kadronun verileceği bilgisini paylaştı. Kimse meraklanmasın dışarıda kalan tek bir kadro işçisi dahi olmayacak dedi.

Davutoğlu sözlerine, tüm taşeron işçilerine müjdeli bir haber vermek istiyorum diyerek girdi ve şunları söyledi:

Asıl iş niteliğinde işler yapan taşeron işçilerinin tamamına kadro verilecek haberine bir ek daha geldi. Asıl ve yardımcı iş niteliğindeki tüm taşeron işçilerine kadro imkanının önü açılmış oldu. Kadrolaştırılma başlıyor.

Dışarıda kalan hiç bir taşeron işçisi olmayacak bilgisini verdi. Yani asıl iş niteliğinde çalıştığı bildirilen binlerce taşeron işçisinin ve diğer işçilerin de tamamının kadrolu çalışan olarak görevine devam etmesine olanak tanınacak. Bu sayede binlerce taşeron işçisi, sevindirici haberin gelmesiyle rahat bir uyku çekecekler. Ayrıca ister asli asıl iş niteliği olsun isterse yardımcı iş niteliği olsun, tüm taşeron işçileri kadroya alınacak.

Sevindirici haber son dakika gelişmesi olarak meclis grup konuşmasından aktarıldı. Binlerce taşeron işçisini sevindirecek o cümle nihayet Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından tüm taşeron işçiler kadroya alınacak şeklinde geldi. Haberin öğrenilmesiyle birlikte çok sayıdaki taşeron işçisini son derece memnun edecek bir gelişme de aydınlatılmış oldu.

Bilindiği üzere dün Bakanlar Kurulu’nda yapılan görüşmede net bir açıklama belirtilmemişti. Ancak taşeron işçiye kadro problemi nihayet çözüme kavuşturulmuş oldu.

 

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir