Home / Ekonomi / Temmuz Ayı Euro Fiyatları

Temmuz Ayı Euro Fiyatları

Euro Fiyatları

TEMMUZ AYI EURO FİYATLARI

Temmuz ayı Euro fiyatları hakkında biraz bilgi verecek olursak, Euro yatırımcılarının özellikle son dönemlerde Yunanistan’ın hareketlerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Özellikle Euro yatırımı yapacak olan kişilerin bu Pazar gününe odaklanmaları gerekiyor. Pazar günü referandum yapacak olan Yunanistan halkının vereceği karar bir anlamda Euro’nun kaderini belirleyecek diyebiliriz.

Temmuz ayı Euro fiyatları Yunanistan’ın alacağı karar ile çok fazla ilintili olup, ülkemizdeki Euro’nun artması veya azalması tamamen buradan çıkacak karar bağlıdır. Eğer “ HAYIR “ derlerse yani IMF’ye olan borcumuzu ödemeyelim derlerse Euro bölgesinde ciddi bir düşüş yaşanacaktır. Buda 3 TL olan Euro’nun 2 TL seviyelerine kadar bile inmesine neden olabilir.

Temmuz Ayı Euro fiyatları bu sebepten dolayı son derece önem arz ederken yatırımcının bu anlattığımız durumları göz önüne almaması kötü sonuçlanabilir.

Euro yatırımcılarının özellikle dikkat etmesi gereken bir diğer konu ise Avrupa Birliğinden çıkması beklenen İngiltere diyebiliriz. İngiltere’nin son dönemde AB’den çıkacağız açıklamaları Euro bölgesini tedirgin etmiş ve kısa süreli de olsa bir düşüş yaşanmıştır. Bu sebepten dolayı öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken en önemli konular arasında bununda olduğunu söyleyebiliriz.

Temmuz ayı Euro fiyatları yükselir mi konusuna geldiğimiz zaman ise kısa süreli de olsa bir yükseliş bekliyoruz ancak; Euro yatırımcısına uzun vade de kaybettirecektir. Bu sebepten dolayı Euro yatırımcısının şuanda dolara kaymasının daha mantıklı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirz.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir