Taşeron İşçilerle İlgili Flaş Gelişme: Kadroya Alınacak Kişi Sayısı Belli Oldu

03 Şubat 2016 Çarşamba, 11:49

Maliye Bakanı Naci Ağbal taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili bir son dakika açıklaması yaparak kaç işçinin kadroya geçeceğini açıkladı. Maliye Bakanı Naci Ağbal taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili bir son dakika açıklaması yaparak kaç işçinin kadroya geçeceğini açıkladı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, katıldığı televizyon programında taşeron işçiler ve enflasyona dair açıklamalar yaptı.Bakan Ağbal şöyle konuştu:


”Ümit ediyoruz ki, çift hanelere çıkmadan alacağımız tedbirlerle enflasyonda İnşaallah, 2016 yılında aşağı yönlü bir trendi izleriz. Biz yıl sonunda tütün ve alkollü içeceklerde vergi artışı yaptık. Ben bakıyorum açıklanan rakamlara, 9.60 aylık bazda artış olmuş. Anladığım kadarıyla enflasyonu yukarı çeken sebeplerden bir tanesi bu. Bir de gıdada aylık 4.28’lik bir artış gelmiş.

Bizim en fazla üzerinde durduğumuz, Sayın Tarım Bakanımız da ifade ediyor birkaç gündür, kırmızı ette, ekmekte piyasada oluşmaması gereken fiyat artışları var. Bunların üzerlerine gideceğiz. Bir süre enflasyon normal seyrin üzerinde gidecek ama sonraki aylarda hem para politikasında hem mali politikada alacağımız tedbirler, özellikle gıda ve hizmet sektöründe yapacağımız düzenlemelerle enflasyonun orta vadeli görünümü olan 5’e doğru 3 yıllık periyodda ineceğini düşünüyoruz. Biliyorsunuz, 2016 yılı enflasyon tahminimiz yüzde 7.5. İnşaallah, o trendi önümüzdeki aylarda bir miktar yukarı yönlü bir gidiş olacak ama ondan sonraki aylarda tekrar aşağı doğru dönecek.

Taşeron işçilerle ilgili düzenlemeyi 21 Mart’a kadar meclise sevk edeceğimiz zaten var. 100 – 150 bin çalışan bu kapsamda kamuda istihdam edilmeye başlayacak.

Detaylar netleştikçe isbilgisi.com sitesi olarak sizlere aktarmaya devam edeceğiz.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.