Taşeron İşçilerine Kadro Müjdesi

16 Mart 2016 Çarşamba, 15:09
Taşeron İşçilerine Kadro Müjdesi

Yeni düzenleme, taşeron işçilerinin kadroya alınmasını kapsıyor. Taşeron İşçilerine Kadro Müjdesi

21.03.2016 tarihinde TBMM’ye sunulacak olan düzenlemeyle birlikte taşeron işçilerine yönelik kadro müjdesi var. Maliye Bakanı Ağbal, Bakanlar Kurulu ile çalışma yaptı. Taşeronda çalışan işçilere yönelik kadro müjdesine az bir zaman kaldı. Yaklaşık olarak 150 bin taşeron işçi bulunuyor, bunların tamamının bahsi geçen kadro imkanından yararlanacağı düşünülüyor.

Taşeron işçileri haberden mutlu.

150 Bin taşeron işçisini ilgilendiren bu müjdeli haber, oldukça sevindirdi. Durumdan son derece memnun olduklarını dile getiren taşeron işçiler kadar, gerçekleşmeyeceği yönünde fikir sunanlarda vardı. Ancak tüm taşeron işçileri kadro imkanı sunulmasının son derece sevindirici bir gelişme olduğu yönünde ortak paydada buluşuyorlar. 

Temizlik, güvenlik, yemek gibi işlerin dışında asıl işleri yapan taşeron işçileri kadroya dahil edilecekler. Hangi kadrolara hangi iş kolundan alımlarının yapılacağı bir liste de hazırlanmış durumunda. 21 Mart tarihinde kesinlik kazanacak olan gelişme, TBMM’ye gitmeyi bekliyor.

Yapılacak olan kadro düzenlemesiyle asıl iş çalışanlarının dışında; tüm meslek gruplarını da kapsayacak şekilde bir düzenleme geleceği de düşünülüyor. Taşeron işçilerinin günü mutlu geçirmelerine olanak tanıyacak bu haber, bazı kişiler tarafından da umutsuzluklarla karşılandı.

Taşeron işçilerine kadro müjdesinin ancak; her meslek ve faaliyet kolunda görev yapan taşeron çalışanlarına yönelik yapıldığı takdir de başarılı bir düzenleme olacağı düşünülüyor. Bu da yaklaşık olarak 600-650 bin kişiye tekabül ediyor. Asıl meslek grubu çalışanlarının, zaten kamu çalışanı pozisyonunda olduklarına yönelik fikirlerde paylaşılıyor.

Ahhmet Yasin KÜÇÜKSAKAL | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.