Tarım Bakanlığına 320 Mühendis Alınacak

19 Mart 2016 Cumartesi, 16:04
Tarım Bakanlığına 320 Mühendis Alınacak

Resmi Gazete'de yayınlandı. 320 kişiye kadro yolda. Tarım Bakanlığına 320 Mühendis Alınacak

18.03.2016 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan bilgiye göre, Tarım Bakanlığı’na 320 Mühendis alınacak. Alınacak olan personellere yönelik bildiri, resmi gazetede açıkca belirtilmiş durumda.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın barındırdığı kadrolara düzenleme işlemi uygulandı. Uygulanan işlem sonrasında da 320 mühendise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yolu açılmış oldu. Bu sayede atama veya kadro bekleyen 320 kişi de Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’nda çalışan olma hakkına sahip olacak. Çok yakın tarihte duyurulması beklenen alımları da yine sizlere isbilgisi.com olarak ilk biz ulaştıracağız.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na yönelik yapılacak olan alımlarda, sözleşmeli personel olarak çalıştırılacak kişiler ve nitelikleri de yine ilana başvuruları gerçekleştirebileceğiniz bildirgeyle beraber sunulacaktır. Alım işlemlerinin kesinleşmesinin ardından da Devlet Personel Başkanlığı‘nın resmi web sitesi ve ilgili kurumun resmi web sitesi üzerinden kamuoyuna ilan edilecektir.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı başta olmak üzere Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan tüm ilanlarda ilanın yayına girdiği tarihten itibaren 10-15 gün kadar başvuru süreside bulunuyor. Bu sayede bütün adaylar, başvuru süreleri dolmadan haberdar olmaya ve işlemleri başlatmaya yönelik vakite kavuşmuş oluyorlar. Ayrıca yayınlanan ilanlara yönelik başvurularda bulunmayı düşünen adaylara bir maddeyi de hatırlatmakta fayda var. İlanın son başvuru tarihi, resmi tatile denk geldiği takdirde; bir sonraki mesai saatinin sonuna kadar başvuru işlemleri yürütülebiliyor. Bu durumlar dışında ekstra bir süre uzatılması işlemine gidilmiyor.

Takipte kalın, yayınlandığında sizlere ileteceğiz.

Ahmet Yasin KÜÇÜKSAKAL | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.