Suriyeli İşçilerde , Türk İşçiler gibi 1300 TL Maaş Alacak

17 Şubat 2016 Çarşamba, 09:33

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu yaptığı açıklamada "Suriyeli İşçilerde , Türk İşçiler gibi 1300 TL Maaş Alacak" dedi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu yaptığı açıklamada “Suriyeli İşçilerde , Türk İşçiler gibi 1300 TL Maaş Alacak” dedi. 

Ankara Kalkınma Ajansı, Suriye Dostluk Derneği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Müdürlüğünün işbirliğiyle düzenlenen Kalkınmada Girişimci Kadınlar ve Sosyal Etkileşim Konferansı’nda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu şu an Türkiye’de 2,5 milyonun üzerinde misafir Suriyeli mülteci olduğunu ve bunların artık ülkelerine dönme ihtimallerinin olmadığını söyledi.

Bakan Ramazanoğlu ayrıca, Suriyelilerle yapılan anket ve istatistiklere göre yaklaşık yüzde 80’i ülkelerine artık geri dönmeyeceklerini belirtti. Yakın zamanda Suriyelilere Türkiye’de çalışma izni verdiklerini belirten bakan Ramazanoğlu , ”Bu hem kadınlar ve hem erkekler için geçerli. Bu çalışma iznini insani şekilde olması nasıl gerekiyorsa o şekli verdik. Bir Türk işçisi Ayşe, Ahmet 1300 lira maaş alıyorsa aynı Suriyeli kardeşlerimiz de 1300 lira alacak” dedi.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.