Şubat ve Mart'ta Yürürlüğe Girecek Düzenlemeler

02 Şubat 2016 Salı, 13:23
Şubat ve Mart'ta Yürürlüğe Girecek Düzenlemeler

Hükümetten vatandaşlara şubat ve mart müjdeleri geliyor. Şubat ve Mart'ta Yürürlüğe Girecek Düzenlemeler ile ilgili haberleri sizlere sunuyoruz.

Hükümetten vatandaşlara şubat ve mart müjdeleri geliyor. Şubat ve Mart’ta Yürürlüğe Girecek Düzenlemeler ile ilgili haberleri sizlere sunuyoruz.

2016 Eylem Planı’ndaki vaat ve reformları gerçekleştirmek isteyen hükümet bunun için çalışmalarını hızlandırdı. İşte Şubat ve Mart’ta atılacak adımlardan öne çıkanlar: 


ÜCRETSİZ İNTERNET: Yoksul ailelere belirli ölçütlerde ücretsiz internet erişimi sağlanacak. Gençler için de benzer bir adım atılacak. 

EV ALANA 15 BİN TL DESTEK: Konut hesabı açtırıp en az 3 yıl ödeme yapanlara 15 bin liraya kadar ‘devlet desteği’ sağlanacak. Bu tutar Bakanlar Kurulu kararı ile artırılabilecek. Destekten, evi olmayanlar, aldıkları ilk ev için yararlanabilecek.

30 BİN ÖĞRETMEN ALINACAK: 30 bin öğretmen ataması için süreç başladı. Bugün alınmaya başlanan atama başvuruları 8 Şubat’a kadar devam ediyor.

MEVSİMLİK İŞÇİYE SİGORTA: Mevsimlik tarım işçisi kadınlarla ev eksenli çalışan kadınların sosyal güvenceden daha kolay faydalanmaları sağlanacak. Böylece sigortasız çalışan sayısı azaltılacak. 


GENÇLERE PROJE DESTEĞİ: Gençlerin kısa film, ilk film, kitap, dergi gibi sanatsal çalışmaları ile sportif faaliyetlerine proje bazlı karşılıksız destek verilecek.

Gelişmeler oldukça isbilgisi.com sitesi olarak sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.