Home / Ekonomi / Sigara ve Alkole Zam Geldi

Sigara ve Alkole Zam Geldi

Sigara ve Alkol Ürünlerine Yılbaşından Sonra Büyük Zam Yapıldı. İşte Haberin Detayları…Türkiye’de yeni yıla zamla girildi. Bakanlar Kurulu Kararına göre, alkollü içkiler ve tütün ürünlerinde uygulanan ÖTV’de artışa gidildi.

Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre; biranın asgari maktu vergi tutarı 18 kuruş artışla bir lira 3 kuruş oldu. Rakının 2 litre için alınan asgari maktu vergi tutarı da 23 lira artırılarak 130 lira 68 kuruşa yükseldi. Cin ve votka için vergi tutarı 134 lira 3 kuruş olurken, likörün vergisi de 150 lira 71 kuruşa yükseldi.

SİGARAYA DA ZAM YAPILDI 

Sigara ve tütün ürünlerinde ise hem asgari maktu vergi hem de maktu vergi tutarları artırıldı. Cep telefonlarından ilk satışta alınan vergi tutarı da 120 liradan 160 liraya çıktı. Öte yandan, işlenmemiş tütün ithalatından alınan tütün fonu tutarı ton başına 900 dolardan 600 dolara indirildi.

SİGARA ZAMLARI BELİRLENİYOR

Sigaraya yapılan zamların henüz miktarları belli olmazken yakın zaman içerisinde sigara zammının ne kadar olacağı bilgisi verilecek. Haberin detayları için internet sitemizi takip edebilir ve sigaraya gelen paket zamlarından haberdar olabilirsiniz.

About isbilgisi

Check Also

Helikopter Koruması Resmen Yerli Üreticiye Emanet

Başkеnt Organizе Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Epsilon Kompozit Teknоlоji ve Savunma Sanayi AŞ, savunma sanayisi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir