Seven Hill İFLAS ETTİ

12 Mayıs 2015 Salı, 17:54
Seven Hill İFLAS ETTİ

Seyyar satıcılık ile hayata başlayan baba Özbek, ilerlediği günlerden bugünlere kadar geldi ve koca bir tekstil fabrikası kurmayı başardı.

Seven Hill İFLAS ETTİ

Seyyar satıcılık ile hayata başlayan baba Özbek, ilerlediği günlerden bugünlere kadar geldi ve koca bir tekstil fabrikası kurmayı başardı. Bu başarısını 1990lı yıllarda kendi markasına yaratmak amacı ile daha da geliştiren ve Seven Hill markasını oluşturan Özbek ailesi uzun bir zaman boyunca bu sektör içerisinde mücadele etti.

Seven Hill (Beş Yıldız Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi Ticaret A.Ş.) ve Özbek Tekstil Konfeksiyon Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. için mahkemeye başvuran kişiler iflas başvurusunda bulundular. Türk tekstil devinin böyle bir karar almasında babalarını da büyük rolü var diyebiliriz.

İNTİHARA KALKIŞTI

Baba Özbek daha önce maddi sıkıntıya girmesi ve hesaplarına bloke konulması sebebi ile intihara kalkışmıştı. Çalışanlarının bile ücretlerini ödeyemeyen bir hale gelmesi sebebi ile bunalıma giren baba Özbek, çocuklarının bu kararının alınmasında etkili rol oynadı.

TÜRK ŞİRKETLERİNİN GİDİŞİ

Türk tekstil şirketlerinin ayakta kalamıyor olması ve sürekli batıyor olması da bazı kesimlerde farklı yorumlara neden oldu. Piyasayı takip edemiyor olmaları ve diğer markalarla yarışın hızlı olması sebebi ile birçok şirket iflas bayrağını açmak zorunda kalıyor.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.