SEÇİMDEN SONRA EKONOMİ NE OLUR?

22 Mayıs 2015 Cuma, 21:28
SEÇİMDEN SONRA EKONOMİ NE OLUR?

Ekonomi ile ilgili birçok söylenti söylense de ekonominin şunda Türkiye'de iyiye gittiğini sadece ülkedeki uzmanlar söylemiyor.

SEÇİMDEN SONRA EKONOMİ NE OLUR?

Ekonomi ile ilgili birçok söylenti söylense de ekonominin şunda Türkiye’de iyiye gittiğini sadece ülkedeki uzmanlar söylemiyor. Dünya üzerindeki birçok uzman ve kurumda Türkiye ekonomisinin son 15 yılda ileri derecede bir sıçrama yaptığını ve insanların rahat para harcayabilir seviyelere gelebildiğini raporluyor.

Fakat, her 4 – 5 yılda bir olduğu gibi seçimlerin yaklaşması ile yeniden ekonomi öldürülüp diriltiliyor. Özellikle dolar ve euro üzerinden çok ciddi oyunlar çeviren dış güçler, Türkiye ekonomisini özellikle 3 – 4 aydır ciddi bir kıskaca almış durumdaydı.

DOLAR DÜŞEBİLİR

Doların düşebileceği yönünde haberler veren ve bunun pek mümkün olduğunu söyleyen uzmanlar, seçim için 3 adet senaryo geliştirdiler.

Birincisi, mevcut iktidar aynı sayı ile devam ederse, Türkiye ekonomisi kaldığı yerden devam eder.

İkincisi, mevcut iktidar milletvekili sayısını düşürür ve HDP yüzde 10 barajını aşarsa Türkiye ekonomisi 4 yıllık zor bir sürece girer. Dolar fırlar ve borsa düşer.

Üçüncüsü ve sonuncusu ise, mevcut iktidarın oylarını ve milletvekili sayısını artırması ile HDP barajı geçemez ise Türkiye ekonomisi büyük bir istikrar ve ivme ile yükselişe geçer. Dolar hızla düşer ve Türk parası değer kazanır.



Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.