Home / Ekonomi / SEÇİM SONRASI HSBC TÜRKİYE'DEN AYRILMA KARARI ALDI

SEÇİM SONRASI HSBC TÜRKİYE'DEN AYRILMA KARARI ALDI

HSBC seçim sonrasında ekonominin iyiye gitmeyeceğini düşünerek Türkiye’den ayrılma kararı alırken, 25 bin kişi işsiz kalacak.

SEÇİM SONRASI HSBC TÜRKİYE’DEN AYRILMA KARARI ALDI

HSBC seçim sonrasında ekonominin iyiye gitmeyeceğini düşünerek Türkiye’den ayrılma kararı alırken, 25 bin kişi işsiz kalacak.

Uzun zamandır Türkiye’den çıkma kararını düşünen HSBC bankası, seçim sonrasında bu kararını tamamı ile tazeledi. Yaptığı yeni açıklamasında HSBC bankası bu seçimlerin Türkiye’de belirsizliğe neden olduğunu ve bu belirsizliğin ekonomiye ciddi derecede etki edeceğini söyledi.

HSBC TÜRKİYE’DEN AYRILIYOR

Türkiye’den tamamen çıkma kararı alan HSBC bu bağlamda haklarını başka bir bankaya satma kararını değerlendiriyor. Fibabank’ın şuanda ilgilendiğini söyleyen kaynaklar HSBC Bankın bu bağlamda çok fazla işçi çıkartacağı konuşuluyor.

25 BİN KİŞİ İŞTEN ÇIKARTILACAK

25 bin kişinin işten çıkartılacağını duyuran HSBC Bankası, 298 şube ile hizmetine bir süre daha devam edeceğini ve müşterilerini mağdur etmeyeceğini duyurdu. Şirketin CEO’su yaptığı açıklamasında müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceklerini ve herhangi bir kesintinin söz konusu olmadığını ifade etti.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir