Home / Ekonomi / SEÇİM SONRASI ALTIN NE OLUR?

SEÇİM SONRASI ALTIN NE OLUR?

Seçim sonrasında altın ne olur diye düşünenler için vereceğimiz bir bilginin aslında çok fazla önemi olmayacaktır.

SEÇİM SONRASI ALTIN NE OLUR?

Seçim sonrasında altın ne olur diye düşünenler için vereceğimiz bir bilginin aslında çok fazla önemi olmayacaktır. Çünkü altın seçimden bağımsız hareket eden bir yatırım aracı olmasının yanı sıra yaz aylarında tavan yapmaktadır. Özellikle altın ne zaman çok talep görürse o zaman artışa geçtiği için bu sebepten dolayı da şuanda tam mevsimi olarak artışa geçecektir. Genellikle Haziran sonu gibi artışa geçen altın ilk olarak 110 TL seviyelerine çıkacaktır. Bir zaman 105 TL seviyelerine kadar çıkıp rekor kıran altının yine aynı şekilde rekor kırmasını bekliyoruz. Özellikle seçim sonrasında Temmuz aylarının başlarında altının çok ciddi artacağını ve kendisini 107 – 110 TL seviyelerine sabitleyeceğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Seçim sonrasında altın ne olur diye merak edenlerin ilk olarak ellerinde olan altınları tutmaları gerekmektedir. Özellikle kısa zaman da kar etmek isteyenlerin altın ile kar etmesi kuvvetle muhtemeldir. Bunu bizlere söyleten ise altının özellikle seçim sonrasında yükselişe geçeceği gerçeğidir.

Siyasi iktidar devam etsin ya da bir koalisyon gelsin hiç fark etmez; altın her zaman artmaya ve değer kazanmaya devam eder. Eylül ayının ilk haftalarına kadar devam edecek olan bu artış sonrasında yeniden 95 – 100 TL arasındaki yerini alacaktır.

Uzmanların araştırmaları altının her zaman bu şekilde bir kendisine rota çizdiğini ve bunun dışarısına pek fazla çıkmadığını gösteriyor. Bu sebepten dolayı altın yatırımcılarının altınlarını ellerinde tutmalarını ve seçim sonrasında fazla zaman kaybetmeden bozdurmaları gerektiğini söyleyelim. Çünkü altın da diğer döviz birimleri gibi çok fazla üst seviyelerde durmayacak ve bir zaman sonra düşüşe geçecektir. Bu hususa dikkat etmenin ne kadar önemli olduğunu eminiz seçim sonrasında siyasi ve ekonomik tablodan çok rahat bir şekilde anlayabileceksinizdir.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir