Home / Ekonomi / PİYASALAR TERÖR SALDIRILARINDAN KÖTÜ ETKİLENDİ

PİYASALAR TERÖR SALDIRILARINDAN KÖTÜ ETKİLENDİ

Piyasaların iyi gidişatı bugün ki terör saldırısı ile durdu. Özellikle dolar ve Euro bölgesindeki artışları olmasının en büyük nedeni bugün yaşanan terör saldırıları diyebiliriz.

PİYASALAR TERÖR SALDIRILARINDAN KÖTÜ ETKİLENDİ

Piyasaların iyi gidişatı bugün ki terör saldırısı ile durdu. Özellikle dolar ve Euro bölgesindeki artışları olmasının en büyük nedeni bugün yaşanan terör saldırıları diyebiliriz. Kısa zamanda büyük yükseliş yapan dolar ve Euro yüksek fiyatlarda kaldı.

EURO HIZLI YÜKSELİŞ YAPTI

Euro bölgesinde durum kötü giderken, Euro gün içerisinde 3,01 dolaylarına kadar çıktı. En son kapanışını 3,0001’den yapan Euro daha da artacak gibi duruyor. Yatırımcının Türkiye’den kaçmak istemesini doğal karşılayan yatırımcılar ise bu durumun uzun bir süre sürebileceğini ifade ediyor.

DOLAR HIZLI ARTIŞ YAPTI

Dolar bölgesinde ise sabah saatlerinde bir hareketlilik vardı. Şehit haberlerinin gelmesi ise doları kötü etkiledi. Güne 2,65 seviyelerinden başlayan dolar 2,73 seviyelerine kadar çıktı. Günün kapanışını ise 2,73 seviyesinden yaptı.

About isbilgisi

Check Also

Türkiye’den Tarihi Bir Hamle Geldi

2 günlük görüşmе ve toplаntı mаrаtonundа, Bakan Zeybekci, Jаpon mеvkidaşı bakanlara, Japon iş dünyasının temsilcilerine, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir