PİYASALAR DENGEYE GELDİ

09 Haziran 2015 Salı, 19:57

Seçim sonrasında piyasaların kötüleşmesi kaçınılmaz bir durum olurken, özellikle dolar ve borsa çok ciddi derecede zarar görecek gibi duruyor.

PİYASALAR DENGEYE GELDİ

Seçim sonrasında piyasaların kötüleşmesi kaçınılmaz bir durum olurken, özellikle dolar ve borsa çok ciddi derecede zarar görecek gibi duruyor. Daha ilk 2,80 TL’ye kadar çıkabilen dolar, 2,75 TL bandına kendini sabitledi.

Özellikle bir koalisyon ortaya çıkarsa bu koalisyonun istikrar sağlaması pek mümkün olmayacaktır. Fakat bir ihtimal istikrar sağlanacak olursa da bu durum çok uzun süre zaman alacaktır.

KOALİSYON MUTFAKLARA KADAR GİRER

Patatesin 5 TL’ye çıkmasına kıza insanlar, bir koalisyon hükümeti ile patatesi 10 – 15 TL civarlarına kadar yiyebilirler. Özellikle piyasalar kötü bir tepki verecek olursa, kısa zaman içerisinde kırmızı etin kilosu 45 – 50 TL civarlarına kadar çıkarken dolar bazın ülkeye giren birçok besin mutfakta sofralarımıza daha pahalı bir şekilde gelecektir.

Doların tahmin edildiği gibi 3 TL bandını açması durumunda ise benzin 5,30 – 5,60 TL dolaylarına kadar çıkacak diye tahmin ediliyor.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.