Petrol Fiyatları Sessizlik İçinde

09 Ekim 2015 Cuma, 23:02

Petrol fiyatlarında uzun zamandır değişiklik yaşanmaması uzmanların dikkatini çekiyor.Petrol fiyatlarında uzun zamandır değişiklik yaşanmaması uzmanların dikkatini çekerken, birçok uzman fırtına öncesi sessizlik diye yorumladı. Özellikle petrol fiyatlarına müdahalesi ile bilinen Rusya ve Amerika, kendi aralarında bir takım çekişmelere başlaması sebebi ile ekonomi yönünden dünyayı kötü etkiliyor. Uzmanların petrol konusu ile ilgili uyarıları ise ders niteliğinde diyebiliriz.


DÜNYA HARİCİNDE TÜRKİ GELİŞMELERİ DE ÖNEMLİ

Sadece dünya da yaşanan gelişmeler değil aynı zamanda Türkiye içerisinde gelişmelerde oldukça önemli denebilir. Türkiye’nin kısa vadede ekonomik krize girmesini ön gören uzmanlar, kötü senaryolar yazarken, bunlarından ilk sırada petrol fiyatları yer almaktadır. Özellikle benzin fiyatlarının 5 TL altına inmesi ile rahat nefes alan piyasalar, yeni bir zam haberini kaldıramaz yorumları gelmektedir.

Petrole gelen zammın sebzeden meyveye, etten süte kadar birçok konuya yansıdığını belirten ekonomistler, petrol fiyatlarında bir değişiklik olacağını ön görmektedirler.

 

1 KASIM TARİHİ İŞARET EDİLİYOR

Uzmanların büyük bir bölümü 1 Kasım tarihini işaret ederken, bu konuda 2 farklı düşünen grup bulunuyor. İlk grup petrol fiyatlarının seçimler nedeni ile çok ciddi oranda artacağını ifade ederken, ikinci grup ise fiyatların daha da ineceğini ancak; bunun yavaş olacağını ifade ediyor. Türkiye ekonomisinin zor zamanlar geçirdiğini ifade eden uzmanlar, petrol fiyatlarında farklı görüşlere sahip olsalar bile, halk petrol fiyatlarının artışına ve inişine alışkın olduklarını ifade ediyor. Uzun zamandır sessiz kalan petrol fiyatlarından memnun kalan halk, yeniden zam istemediğini ifade ediyor.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.