Home / Ekonomi / Petrol Fiyatları 30 Doların Altında

Petrol Fiyatları 30 Doların Altında

Petrol Fiyatları 30 Doların Altına İndi ve Motorine İndirim Geldi. İşte Detaylar…Brent türü ham petrolün varil fiyatı, geçen hafta jeopolitik gerilimin artması ve petrol stoklarında düşüş yaşanmasına karşın Çin piyasalarından yayılan volatilitenin (oynaklığın) tüm piyasalarda etkisini hissettirmesiyle düşüşe geçerek 32,14 dolara kadar gerilemişti.

DOLARA TALEP PETROL FİYATINI DÜŞÜRDÜ

Yeni haftaya uluslararası piyasalarda dolara olan talebin artmasının negatif etkisiyle başlayan Brent petrolün varil fiyatı, dün 31,18 dolara kadar inmesinin ardından bugün de gerilemesini 7’nci güne taşıdı ve 30,41 dolarla Nisan 2004’ten bu yana en düşük seviyeyi gördü. Brent petrolün varil fiyatı şu dakikalarda ise dünkü kapanış seviyesine kıyasla yüzde 1,5 azalışla 30,75 dolardan işlem görüyor.

9 KURUŞ İNDİRİM GELDİ

Motorine ise bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 9 kuruş indirim geldi. Daha fazla indirimlerin yapılması bekleniyor. 

About isbilgisi

Check Also

Türkiye’den Tarihi Bir Hamle Geldi

2 günlük görüşmе ve toplаntı mаrаtonundа, Bakan Zeybekci, Jаpon mеvkidaşı bakanlara, Japon iş dünyasının temsilcilerine, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir