Ocak Ayı Dolar Kaç Lira Olur

05 Ocak 2016 Salı, 09:58
Ocak Ayı Dolar Kaç Lira Olur

Dolar Ocak Ayında Ne Kadar Olacak ve Kimi Nasıl Etkileyecek? İşte Detaylar…Yeni yılın gelmesi ile döviz kurlarında bir hareketlilik yaşanırken özellikle dolar cephesinde yeniden hızlı bir artış gözlemleniyor. Doların 2,80 seviyelerine kadar inmesi birçok kişiyi mutlu ederken yeniden 2,95’in üzerini görmesi ise özellikle küçük kesim halkı rahatsız ediyor. İnsanlar dolarda yaşanan bu hareketliliğe anlam veremediklerini ifade ederken bir diğer yandan da dolardaki bu hızlı değişimin sorumlusu olarak Rusya’yı gösteriyor.

DOLAR’DA SON DURUM NE?

Kapalıçarşı’da 2,9600 liradan alınan dolar 2,9650 liradan satılıyor. 3,2050 liradan alınan euronun satış fiyatı ise 3,2090 lira olarak belirlendi. Önceki kapanışta doların satış fiyatı 2,9610 lira, euronun satış fiyatı ise 3,2140 lira olmuştu.

DOLAR OCAK AYINI NASIL BİTİRİR?

DOların şuanda 2,96 seviyelerine çıkmış olması bile büyük bir tehlike arz ederken birçok kimse doların önümüzdeki Ocak ayı sonuna kadar rahat bir zaman geçiremeyeceği yönünde düşündüğünü ifade etmktedir. Ocak sonuna kadar dolarda eğer bir düşüş yaşanmaz ise doların gidişatı Haziran ayına kadar büyük ihtimalle 2,90 seviyesinin üzerinde gidecek gibi duruyor. Yeniden dolar 3 tl olacak mı senaryolarının üretildiği günümüz Türkiye’sinde ise doların artışına karşılık Merkez Bankasından hamleler bekleniyor. Fakat Merkez Bankasının yapacağı hamlede yetersiz kalabşilir. Özellikle doların haritasını çizen asıl sahipleri faizleri artırmakta ve doların değerini her geçen gün artırmaktadır.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.