Mobilyacılara KDV Müjdesi

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mobilya Sektöründe Çalışan Ve Mobilyacı Olanlara KDV Müjdesini Verdi

Mobilyacılara KDV Müjdesi

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mobilya Sektöründe Çalışan Ve Mobilyacı Olanlara KDV Müjdesini Verdi

04 Nisan 2017 Salı 10:05
Mobilyacılara KDV Müjdesi

Bakan Müezzinoğlu; mobilya sektörüne uyguladığı KDV indiriminin mobilyacılara özellikle de vatandaşa olumlu bir şekilde yansıdığını gördü.

Yeni evlenenlere, evdeki eski eşyalarını değiştirene bu KDV indirimi yardımcı oldu.

30 Nisan'a kadar uygulanan KDV oranı yüzde 18 yerine yüzde 8 olarak belirlendi.

Bakan Müezzinoğlu Türkiye'nin en büyük kapalı mobilya alışveriş merkezi olan Mobiliyum AVM ve Mobilya Vadisi ziyaretinde yaptığı açıklamada;''Bakanlar Kurulu, konutta KDV oranlarında düzenleme yaptı. Elektrikli ev aletlerinin ÖTV'si 30 Nisan'a kadar sıfırlandı.Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla ÖTV'de yeni oran uygulanacak. Yeni karara göre elektrikli ev aletlerinin ÖTV'si 30 Nisan'a kadar sıfırlandı. Ahşap ve plastik mobilyalar, koltuklar ve büro mobilyalarına uygulanan KDV oranı da 30 Nisan'a kadar yüzde 18 yerine yüzde 8 olarak tespit edildi. Bu indirimin hem mobilyacılarımıza hem de vatandaşlara olumlu yansıdığını burada bir kez daha gördük.'' diye açıklamada bulundu. KDV indiriminin devam etmesi için gerekeni yapacağız" dedi.

Açıklamasının ardından esnafın KDV indiriminin devam ettirmesini istemeleri üzerine Bakan; KDV indiriminin devam etmesi için gerekeni yapacağı sözü vererek esnafı sevindirdi.

Ziyareti sırasında mağazaya gelen mobilya alacak olan bir müşteri ile mağaza çalışanlarıyla da pazarlık masasına oturan Müezzinoğlu, az da olsa indirimin olmasını başardı.

Son Güncelleme: 04.04.2017 12:49
Anahtar Kelimeler:
MüezzinoğluKDVMüjde
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol