Home / Ekonomi / MERKEZ BANKASI FAİZLERİ DEĞİŞTİRMEDİ

MERKEZ BANKASI FAİZLERİ DEĞİŞTİRMEDİ

Her ay sonunda yapılan merkez bankası toplantı bugünde yapıldı.

MERKEZ BANKASI FAİZLERİ DEĞİŞTİRMEDİ

Her ay sonunda yapılan merkez bankası toplantı bugünde yapıldı. Merkez bankasının faizi çıkartması ve dolara müdahale etmesi beklenirken, merkez bankası değişik bir hamle yaparak faize dokunmadı. Faizi sabit tutan merkez bankası alt limiti 7,25 de bırakırken, üst limit içinde 10,75 olarak sabitledi.

Merkez Bankasının bugün bir değişiklik yapması ve dolara müdahale etmesi bekleniyordu. Özellikle doların artışına sebep olan bazı nedenlerin törpülenmesi ve yatırımcıların rahat nefes alması için biraz da olsa bir müdahale iyi olabilirdi ancak olmadı.

DOLARI ETKİLEMEYEBİLİR

Geçtiğimiz günlerde uzmanların faizin artırılmasının doları pek etkilemez söylemleri öyle görünüyor ki doğrulandı. Merkez bankası da bu düşünce ile yola çıkarak faize dokunmadı ve işini riske atmadı. Çünkü doların artık kendi ülkemiz içerisinden değil, dışarıdan bazı müdahaleler ile artırıldığını da böylece kanıtlamış olduk diyebiliriz. Doların hızlı bir şekilde çakılmasını bekleyen uzmanlar, yeni dünya ekonomisinde doların fazla uzun süre kalmayacağını ve doların son yıllarda en iyi seviyelerde olup, altın çağını yaşıyor demesi, öyle zannediyoruz ki bir sonun başlangıcı olabilir.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir