MAYIS AYI DOLAR FİYATLARI

28 Nisan 2015 Salı, 18:58
MAYIS AYI DOLAR FİYATLARI

Mayıs ayı dolar fiyatları her ay olduğu gibi çok konuşulmaya devam edecektir. Son 3 ayın en çok kazandıran dövizi olan dolar, kazandırmaya da devam ediyor.

MAYIS AYI DOLAR FİYATLARI

Mayıs ayı dolar fiyatları her ay olduğu gibi çok konuşulmaya devam edecektir. Son 3 ayın en çok kazandıran dövizi olan dolar, kazandırmaya da devam ediyor. Özellikle yeni dünya düzeninde doların çok ciddi değer kazanması ve gelişmekte olan ülkelerde artmaya devam etmesi çok fazlaca kötü etki göstermeye başlamıştır. Dolar yatırımcısını sevindiren dolar yükselişi kısa vadede iyi paralar kazandırdı. Birçok kişi kısa zaman içerisinde güzel paralar kazanmak için dolara yönelmiş ve dolar üzerinden güzel paralar elde etmiştir. Hala daha devam eden dolar trendi artık yavaş yavaş kendisini bırakacak diyebiliriz.

Nisan ayında yaşanan Amerika olaylarında birçok kişi göz altına alınmış ve ülkenin istikrarı epeyce düşmüştü. Bu sebepten dolayı da dolar kısa süre içerisinde değer kaybetmiş ve Türkiye’de de 2,69 seviyelerinden 2,66 seviyelerine kadar gerilemiştir. Doların Mayıs ayı içerisinde daha da düşmesi beklendiği gibi aynı zamanda doların en çok kaybettirecek olan yatırımlar arasında olacağı da şimdiden tahmin ediliyor.

MAYIS AYI DOLAR FİYATLARI YORUMLARI

Mayıs ayında doların ne olacağını kimse kestiremezken, bazı cesur yatırımcılar ve uzmanlar doların daha da artacağını söylüyorlar. Yatırımcılara sürekli yatırım yapılması gerektiğini söyleyen uzmanlar, doğru mu söylüyor yoksa yanılıyor mu orası henüz netlik kazanmadı. Fakat birçok uzman gibi bizlerde dolar fiyatlarının düşeceğini ve zamanla daha da aşağılara ineceğini söyleyebiliriz. Özellikle doları on binler ya da yüz binler seviyelerinde almış olanlar var ise onlar kesinlikle bir an önce doları terk etmeliler.

Dolar en ufak bir sarsıntıya bile dayanamamış ve birden yere çalışmıştır. Çok fazla güven vermeyen doların, kaybettirecek yatırımlar arasında yer alması da kaçınılmaz bir gerçek olacaktır.

MAYIS AYINDA DOLAR ALINIR MI?

Mayıs ayında eğer dolar bu seviyelerde giderse kesinlikle alınmamalı. Özellikle doların 2.65 seviyesinin altına girmesi gerçekleşirse, hemen yatırımcı elindeki tüm dolarları bozdurmalı ve dolar bölgesinden çıkmalıdır. Aksi halde zarar edecek olan yatırımcılar, kısa vadede değil ama uzun vadede çok daha büyük zararlar edebilirler. Bu sebepten dolayı mayıs ayında dolar almaktan çok, çıktığı en yüksek seviyelere gelince bozdurmak daha mantıklı olacaktır.Yorum yazın...


Diğer Güncel Haber ve İlanlar
isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.