Home / Ekonomi / MAYIS AYI ALTIN FİYATLARI

MAYIS AYI ALTIN FİYATLARI

Mayıs ayı altın fiyatları bakımından yoğun geçecek olan aylar arasında diyebiliriz. Haziran ayında tavan yapması beklenen altın fiyatlarının Mayıs ayı içerisinde de yükseliş yapması ve 110 TL bandına yaklaşması bekleniyor.

MAYIS AYI ALTIN FİYATLARI

Mayıs ayı altın fiyatları bakımından yoğun geçecek olan aylar arasında diyebiliriz. Haziran ayında tavan yapması beklenen altın fiyatlarının Mayıs ayı içerisinde de yükseliş yapması ve 110 TL bandına yaklaşması bekleniyor. Özellikle altın yatırımcısının ısrarlı bir şekilde beklediği Haziran ayı daha gelmeden altın fiyatlarının artacağı ve iyi para kazandıracağı belliydi diyebiliriz.

Yatırımcının soğuk kanlı olup elindeki altınları tutması gerekiyor. 95 liradan alınmış olan altınlar şuanda 104 liradan 9 lira kar bırakıyor olsa da, yinede beklemek ve daha fazla kar etmek en doğrusu olacaktır. Özellikle yatırımcıların sıklıkla aldığı küçük altın bugün 170 liradan satılmaktadır. Düğünlerin vazgeçilmezi olan küçük altın bu sene pek alınamayacak gibi diyebiliriz. Özellikle düğün mevsiminin gelmesi ile de artan fiyatlar, Eylül ayının son haftasına kadar bu şekilde olacak ve 100 TL bandının altına inmeyecektir. Eğer çok büyük bir sürpriz olmaz ise altın 120 – 140 TL bandında gidip gelmeye devam edecektir.

MAYIS AYI ALTIN FİYATI YORUMLARI

Mayıs ayı altın fiyatları yorumları uzmanlar tarafından yapılmakta ve birçoğu fiyatların yükseleceği yönünde konuşmaktadır. Uzmanların çok büyük bir bölümü mayıs ayında altın fiyatlarının 110 TL bandını alacağını ve zamanla daha da yukarıya çıkarak 120 bandında kendini sabitleyeceğini düşünüyor. Bu sebepten dolayı yatırımcıların bir süre daha ellerinde altını tutmaları ve Eylül ayına kadar dokunmamalarını istiyorlar.

Yorumlar arasında en çokta altının neden artmaya devam edeceği konular yer almaktadır. Özellikle düğünlerin yaklaşması ve düğünlerin yapılacak olması her yıl olduğu gibi bu yılda altın fiyatlarını artırmaya devam edecektir. Bir diğer yandan ise 7 Haziran genel seçimlerinin yaklaşması her yeri olduğu gibi Türkiye’de de ekonominin ateşini artırmaya devam ediyor. Bu ateşten etkilenen en büyük yatırım aracı ise altın oluyor. Altının gerginleşen bu atmosfere dayanamayıp, Mayıs ayı sonlarına doğru bir patlama yapması bekleniyor.

ŞUAN ALTIN ALMAK MANTIKLI MI?

Birçok kişinin aklındaki soru olan altın alsam mı? sorusu kimilerine mantıklı gelirken kimilerine ise gelmiyor. Bizim vereceğimiz yanıt ise şöyle olacak. Eğer yüklü miktarda bir yatırım yapacaksanız, yatırımınız kendisini çıkartacaktır. Üstüne üstelik birde %50 oranında ciddi bir kar edeceksinizdir. Fakat eğer çok paranız yoksa ve az bir yatırım yapacaksanız, paranızı riske etmeye değmeyecektir.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir