Home / Ekonomi / Maliye Bakanından Taşeron İşçi Kadrolarına Yönelik Açıklama

Maliye Bakanından Taşeron İşçi Kadrolarına Yönelik Açıklama

Binlerce taşeron işçisinin sorduğu”taşerona kadro ne zaman verilecek”sorusuna bugün bir cevap daha geldi. Maliye Bakanı Naci Ağbal, hizmet alım sözleşmeleri kapsamında yükleniciler tarafından çalıştırılan personelin, kamuda istihdam edilmesine yönelik yasal düzenleme çalışmalarının henüz tamamlanmadığını bildirdi.

Ağbal, CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın taşeronların kadroya geçirilmesine yönelik yazılı soru önergesine yanıt verdi.

Kamu İhale Kanunu ve diğer mevzuattaki hükümler uyarınca personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmeleri kapsamında yükleniciler tarafından çalıştırılan personelin, kamuda istihdam edilmesine yönelik yasal düzenleme çalışmalarının henüz tamamlanmadığını belirten Bakan Ağbal, bu nedenle önergede yer alan sorulara yönelik herhangi bir cevap oluşturulamadığını kaydetti. Maliye Bakanı Naci Ağbal verdiği cevapta, hizmet alım sözleşmeleri kapsamında yükleniciler tarafından çalıştırılan personelin, kamuda istihdam edilmesine yönelik yasal düzenleme çalışmalarının henüz tamamlanmadığını bildirdi.

Android uygulamamızı indirmek için>> TIKLAYIN.

About isbilgisi

Check Also

Türk Hava Kuvvetleri Resmen F-35’e Hazırlanıyor

Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın (SSM) F-35’lеr için yayınladığı çağrı dоsyasını teslim аlаn firmalar belli oldu. Savunma …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir