Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Olacak Mı? Numan Kurtulmuş Açıkladı

11 Temmuz 2016 Pazartesi, 13:31
Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Olacak Mı? Numan Kurtulmuş Açıkladı

Hükumet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında , Kurban Bayramı tatili açıklamasında bulundu.

Son dakika Kurban Bayramı tatili açıklaması. Hükumet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası düzenlediği basın toplantısından Kurban Bayramı Tatili süresi hakkında açıklamalarda bulundu. İşte Numan Kurtulmuş’un tatil açıklaması.

Başbakan Binali Yıldırım’ın Başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu sonrası Hükumet Sözcüsü Numan Kurtulmuş önemli açıklamalarda bulundu. Ramazan bayramı tatilinde meydana gelen kazalardan bahseden Numan Kurtulmuş Kurban Bayramı tatili hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olarak ilan edilmesinden sonra akıllara takılan en büyük sorulardan biri de Kurban Bayramı Tatilinin kaç gün olacağı sorusuydu. Konu ile alakalı daha önceden bir açıklama gelmiş fakat tatilin 9 gün olup olmayacağı netleşmemişti.

Bakanlar Kurulu toplantısından sonra açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş “Önümüzde de yine uzun bir bayram tatili olacak. Bu kazaların olmaması için çaba göstereceğiz.” dedi. Numan Kurtulmuş tarafından yapılan açıklama Kurban Bayramı tatilininde 9 gün olabileceği anlamına geliyor.

Kurban Bayramı Ne Zaman?


Kurban Bayramı 12 Eylül Pazartesi günü başlıyor, 13-14-15 Eylül’e kadar devam ediyor. Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi resmi daireler 16 Eylül Cuma günü tatil edilirse kamu 9 günlük bir tatil yapacak.

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’un bayramla ilgili açıklaması;

“Çok sayıda vatandaşımızın Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı seyahatlerde kaza sonucu hayatını kaybettiğini görüyoruz. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Önümüzde de yine uzun bir bayram tatili olacak. Bu kazaların olmaması için çaba göstereceğiz. Ölümlü trafik kazalarında ciddi bir azalış var. Yolların iyileşmesi bunda önemli bir etken. Konuyu Bakanlar Kurulu’nda ele aldık, bir dizi tedbir alınacak. Türkiye’nin ölümlü trafik kaza oranını sıfıra indirme konusunda çalışmalarımızı başlatacağız.” dedi.

Kaynak: Kamupersoneli.netYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.