Home / Ekonomi / KREDİ KARTI BORÇLULARINA İYİ HABER

KREDİ KARTI BORÇLULARINA İYİ HABER

Kredi kartının ülkemizde çok sıkça kullanılması ve kişi başına 2 – 3 kart düşüyor olması bankaların ne denli para kazandığını açıkça gösteriyor.

KREDİ KARTI BORÇLULARINA İYİ HABER

Kredi kartının ülkemizde çok sıkça kullanılması ve kişi başına 2 – 3 kart düşüyor olması bankaların ne denli para kazandığını açıkça gösteriyor. Özellikle kredi kartı kullanımının 2005 yılından sonra hızla artmış olması da kredi kartı borçlu sayısının neden fazla olduğunu rahatlıkla gözler önüne seriyor.

FAİZ İŞLEMEYECEK

Faiz oranlarını artıran bankalar bu bildirimi yaptıktan 60 gün içerisinde borçlar ödenirse vatandaş bu artıştan etkilenmeyecekler. Özellikle borç faizlerinin artması sebebi ile birçok kişi ve aile mağdur durumda kalırken, bu uygulamanın gelmesi ile milyonlarca kişinin faizden etkilenmemesi bekleniyor.

14 GÜN İÇERİSİNDE CAYMA HAKKI

Tüketici kredilerini çektikten sonra herhangi bir mazeret göstermeksizin çektiği krediden vazgeçebilecek. Çektiği kredinin faizini de ödemeyecek olan vatandaş bu sayede istemediği ya da memnun kalmadığı bir krediyi almak istemeyenler 14 gün içerisinde iade ederek masraf paralarını da geri alabilecekler.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir