Home / Ekonomi / KOALİSYON OLURSA DOLAR NE OLUR?

KOALİSYON OLURSA DOLAR NE OLUR?

Koalisyon olursa dolar ne olur diye soranlar aslında sorunun cevabını az buçuk tahmin edebiliyorlardır.

KOALİSYON OLURSA DOLAR NE OLUR?

Koalisyon olursa dolar ne olur diye soranlar aslında sorunun cevabını az buçuk tahmin edebiliyorlardır. Eğer koalisyon hükümeti kurulursa dolar ciddi derecede fırlayacak ve 3 TL bandını çok rahat görecektir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken kimin kiminle koalisyon yaptığıdır. Yapılan koalisyona göre farklı tablolar çizecek olan Türkiye ekonomisi hala daha çok sağlam olsa bile yine de seçmeni korkutuyor.

1. İHTİMAL: AKP – MHP

2. İHTİMAL: CHP – HDP – MHP

Eğer bu ihtimallerden birinci olan olursa dolarda çok ciddi bir oynama olmaz ancak; uzun bir süre de 2,70’in altına asla inmez. 2,80 – 3 TL bandında gezecek olan dolar, gidişata göre kendisini toparlayabilir ya da daha da artırabilir.

2. İHTİMAL ÇOK TEHLİKELİ

Eğer ikinci ihtimal olursa ki, şuanda birçok kişi bunun olabileceğini söylüyor, işte o zaman çok büyük bir sıkıntı olacaktır. Dolar 3 TL’nin üzerine çıkacak ve 3,00 – 3,20 TL bandında gezinecektir. Koalisyon bitene kadar bu bant üzerinde kalacak olan dolar ülkeye de çok ciddi zararlar verecektir.

About isbilgisi

Check Also

Helikopter Koruması Resmen Yerli Üreticiye Emanet

Başkеnt Organizе Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Epsilon Kompozit Teknоlоji ve Savunma Sanayi AŞ, savunma sanayisi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir