Karayollarında 40 Bin Kişi Tünel Açma Görevlisi Olarak Çalışıyor

17 Mart 2016 Perşembe, 17:27
Karayollarında 40 Bin Kişi Tünel Açma Görevlisi Olarak Çalışıyor

Karayollari genel müdürlüğünde 40 bin kişi tünel açma işini yürütüyor.Karayollarında 40 Bin Kişi Tünel Açma Görevlisi Olarak Çalışıyor

Karayolları Genel Müdürlüğü’nde tünel açma işini yapan 40 bin kişi çalışıyor. Türkiye’nin her yerinde görev alan bu ekip, ulaşılmaz dağları delerek ulaşılabilir, geçilmez yolları geçerek de geçilir kılıyorlar. Hiç farkında değiliz ancak 40 bin kişi bu işi yapıyor. Özellikle tünel ve yapılacak olan yeni yol projelerinde görev alan toplamda karayollarında 40 bin kişi tünel açma görevlisi olarak çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde, yapımı da tamamlanan 3.köprü noktasında gündeme gelen bu işçiler, ailelerini ve yaşadıkları yerleri bırakıp bu mesleği icra ediyorlar  ve bizleri aslında ulaşmak istediğimiz insanlara ulaştırıyorlar. 

21. YY Ferhatları olarak anılan bu kişiler, insanları sevdiklerine, ailelerine ve Türkiye’nin her yerine açtıkları bu tüneller ve deldikleri dağlarla ulaştırıyorlar.

Ayrıca bu işçiler, vatanımız için bu işi yapıyoruz. İnsanları ailelerine kavuşturuyoruz, dağların deliklerin içinde vatan sevgisiyle yapıyoruz işlerimizi şeklinde de koca yüreklilik ediyorlar.

Koca dağların içerisinde tünellerde yaktıkları ateşlerle çay demleyip, sevdiklerinin hasretini çeken bu insanlar, başkalarını sevdikleriyle buluşturuyorlar. İçlerinden bir çoğu gurbet hasreti çekiyor, çocuklarını ve eşini özlüyor, ancak bazıları aylardır onlarla görüşemiyor.

Başkalarının ulaşım sağlaması için açılan yollarda özleme ve gurbete kendileri katlanıyorlar. İşte onlara 21.YY Ferhatları denilmesinin de sebebi bu. Hiç kimse farkında olmasa da tamı tamına 40 bin işçi Türkiye’nin her yerinde tünel açma işçisi olarak çalışıyor.

Ahmet Yasin KÜÇÜKSAKAL | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.