İstanbul'da Her Gün 20 Ev Satıldı

24 Ekim 2015 Cumartesi, 11:15
İstanbul'da Her Gün 20 Ev Satıldı

Yabancı Yatırımcılar İstanbul'dan Her Gün 20 Adet Ev Aldılar.İstanbul yabancı yatırımcılar için her zaman bir başka alternatif olmuştur. Özellikle gayrimenkul alımlarında yabancıların çok dikkatli ve çok seçici davrandıklarını düşünecek olursak, birçok yatırımcı ev almak istemekte ve yatırımlarını buralara kaydırmaktadır.

Bu yıl İstanbul’da satılan ev sayısında yükseliş yaşanırken, son aylarda ise düşüş var. İstanbul’a olan ilgilinin azalmamış olması fakat döviz fiyatlarında ki artış ve İstanbul’un her gün değerleniyor olması yabancı yatırımcılara da geri adım attırmaktadır.

9 AYDA 16 BİN 192 KONUT

Türkiye’de toplamda 9 ay içerisinde yabancı yatırımcıya 16 bin 192 konut satışı yapıldı. Bunun önemli bir kısmını ise yine her zaman olduğu gibi İstanbul izliyor. Ağustos ayında İstanbul’da 2 bin 44 konut satılmıştı. Satılan bu konuların yanında Eylül ayında ise bir düşüş yaşandı.

EYLÜL AYINDA SATIŞLAR DÜŞTÜ

Yabancı yatırımcılara satılan Türki gayrimenkullerinde Eylül ayı rakamları ise bin 768 olarak güncellendi. Bir önceki aya göre ciddi düşüş yaşayan bu satışlarda, Antalya, Bursa ve Yalova’da peşin sıra gelmektedir. Yatırımcılar ise 2016 yılının Türkiye için daha hayırlı ve daha getirisi yüksek bir yıl olacağını belirtiyor. Özellikle emlak satışlarına olan ilgilinin 2016 yılında artacağını belirten uzmanlar satış rakamlarının gelecek yıl patlama yapacağını belirtiyor.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.