İŞKUR'dan İşsiz Vatandaşa 2 Bin 600 Lira Maaş

12 Temmuz 2016 Salı, 11:53
İŞKUR'dan İşsiz Vatandaşa 2 Bin 600 Lira Maaş

İşsiz vatandaşların istihdamı için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından başlatılan ve İŞKUR tarafından yürütülen proje ile işsiz vatandaşlar 2 bin 600 lirayı bulan tutarlarda maaş alabilecek. İşte detaylar  İşsiz Vatandaşa 2 Bin 600 TL Maaş İşsizlerin aylıkları iki katına çıkabilir. Star gazetesi’nde yer alan habere göre, sigortalı işsiz işsizlik maaşı aldığı dönem içerisinde, Türkiye İş Kurumu’nun (İŞ-KUR) işbaşı eğitim programı içerisine de dahil olması durumunda, almakta olduğu işsizlik maaşı ile beraber katılıcımlara ödenmesi planlanan ücretide alacak.


İşsizlik maaşı 2016 yılı aylık taban tutarı 659 TL olarak belirlenmişti, En yüksek işsizlik maaşı ise 1318 TL, İşbaşı eğitim katılımcılarına katıldıkları eğitimler boyunca günlük 50 liralık ödeme , ayda 26 gün için 1300 Liralık ödeme İŞKUR tarafından ödenmekte.  İşsizlik maaşı ile işbaşı eğitim toplandığında 2 bin lirayı aşan rakamlarda aylık gelir mümkün olabiliyor.  İşbaşı eğitim programına katılabilmek için İŞKUR’a kayıtlı olmanız, 15 Yaşını tamamlamış olmanız, İşverenin birinci ya da ikinci dereceden akrabası olmamanız, emekli olmamanız, işbaşı eğitim programının başlangıç tarihinden önceki 3 aylık dönemde çalıştırılacağınız iş yerinde personel olarak bulunmamanız gerekiyor.

Başvurular İŞKUR internet sayfası üzerinden yapılabilmektedir. İnternet işlemlerinin yanı sıra Türkiye İş Kurumu’nun il müdürlüklerine şahsen başvuru yapılabiliyor.


Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.