Home / Ekonomi / Hükümetin Tüm Vaatleri Gerçekleşti

Hükümetin Tüm Vaatleri Gerçekleşti

64. Eylem planına sadık kalındı. Hükümetin söylediği tüm vaatler gerçekleştirildi. Hükümetin Tüm Vaatleri Gerçekleşti

64.Eylem planı kapsamında 90 günlük bir süre zarfından tamamlanacağı belirtilen tüm vaatler gerçekleştirildi. Bir çok maddeden oluşan eylem planı başarıyla uygulamaya konularak, vatandaşlara verilen söz tutuldu. Oldukça önemli maddelerin olduğu 64. eylem planına yönelik vaatlerin yer aldığı o liste, tamamiyle hayata geçirildi. Peki 64.eylem planı neleri kapsıyordu? İşte tüm detaylarıyla 64.eylem planı:

1. İş kuracak gençlere 50 Bin TL hibe: Eylem planı kapsamında yeni iş kuracak girişimci gençlere verilmesi düşünülen hibe gerçeğe dönüştürüldü, girişimci gençlere hibe desteği sağlandı. Ayrıca 3 yıl boyunca vergi muafiyeti uygulaması da gerçekleştirildi.

2. Asgari ücret: Asgari ücrete getirileceği söylenilen zam da yerini buldu. İçinde bulunduğumuz yıl itibariyle asgari ücretin de yer aldığı o maddelerden bir tanesi daha uygulamaya konulmuş, planlamaları ve ölçeklemeleri de son derece titizlikle yürütülmüştü. Böylelikle ekonomik açıdan da vatandaş rahata kavuşturulmuş oldu.

3. Esnafa faizsiz kredi: Bir çok esnaf faizsiz kredi imkanından yararlandı.

4. Tarım hibeleri ve diğer tüm vaatler: Tarım yapacak gençlere, çiftçilere ve diğer tarım sektörü mensuplarına yönelik tüm vaatlerde gerçekleştirildi.

5. Öğretmen Atamaları: Şubat ayı itibariyle vaat edilen 30 bin öğretmen ataması da hayata geçirildi. 30 bin öğretmen ataması yapıldı.

Böylelikle hükümetin tüm vaatleri gerçekleşti. 3 ayda yapılacağı belirtilen bu vaatler, tam vaktinde vatandaş ile buluşturuldu.

 

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir