Home / Ekonomi / HSBC Türkiye'den Ayrılıyor Mu

HSBC Türkiye'den Ayrılıyor Mu

Türkiye’nin büyük bankaları arasında yer alan HSBC Türkiye’den çıkma iddialarına yanıt verdi.

HSBC Türkiye’den Ayrılıyor Mu

Türkiye’nin büyük bankaları arasında yer alan HSBC Türkiye’den çıkma iddialarına yanıt verdi.

Bir süre önce bilgilerini çaldırması ile gündeme gelen HSBC, şimdilerde ise Türkiye’den ayrılacak diye kararlar alması ile gündeme geliyor. Hepimizin bildiği gibi bir süre önce büyük dünya markası HSBC müşterilerinin bilgilerini çaldırmış ve büyük bir sıkıntı içerisine girmişti. Türkiye’de birçok kullanıcı uzun bir süre boyunca internet üzerinden rahatça alışveriş yapamamış ve yurtdışındaki alışverişler için hala daha harcama yapamıyorlar.

Bu olaydan 3 – 4 ay sonra ise Türkiye’den çıkıyor mu? Adında haberlerin çıkması ile yeniden gündeme gelen HSBC yaptığı açıklamada “ HSBC bankası spekülasyonlar üzerine yorum yapmamaktadır “ cevabını verdi. Bu açıklama ile Türkiye’den çıkmayacağını açıklayan HSBC bankası Türkiye’de daha ne kadar kalır bilinmez ancak; geniş bir müşteri kitlesine sahip diyebiliriz.

EN DEĞERLİ BANKALAR ARASINDA

Forbes dergisinin yaptığı sıralamada 34. Sırada yer alan HSBC tüm dünyada 250 bin civarlarında çalışanla hizmet vermektedir. En değerli 34. Banka olan HSBC’nin piyasa değeri toplamda 192 milyar dolar üzerinde olarak açıklanmıştır.

About isbilgisi

Check Also

Türkiye’den Tarihi Bir Hamle Geldi

2 günlük görüşmе ve toplаntı mаrаtonundа, Bakan Zeybekci, Jаpon mеvkidaşı bakanlara, Japon iş dünyasının temsilcilerine, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir