Home / Ekonomi / HAZİRAN AYI EURO FİYATLARI

HAZİRAN AYI EURO FİYATLARI

EURO FİYATLARI

HAZİRAN AYI EURO FİYATLARI

Yunanistan’ın IMF borcunu ödeyememesi ve İngiltere’de yeni yapılan seçim sonrasında AB’den ayrılacağız açıklamaları gelmesi Avrupa Birliği’nin ne kadar sıkıntı içerisinde olduğunu çok rahat bir şekilde gösterir oldu.

Yunanistan sonrasında ve elbette seçiminde etkisi ile Euro 2,87 seviyelerinden birden 3.00 seviyelerine çıkmış olması aslında Euro bölgesindeki sıkıntının ne kadar büyük olduğunu gösteriyor diyebiliriz.

Euro ülkemizden her ne kadar çıkmaya devam etse de, Euro bölgesinin dağılması aslında oldukça yakın diyebiliriz. Özellikle Yunanistan gibi ülkelerin borcunu ödeyememesi ve zor durumda kalarak AB’den yardım istemesi, Avrupa birliği ülkelerini de tedirgin etmiştir.

Almanya başta olmak üzere Fransa, İspanya ve İtalya gibi büyük ülkeler Yunanistan’a desteği desteklemezken, bazı ülkeler ise bu desteği verdiklerini açıkladılar. Bu açıklamaların ardından artan Euro fiyatları ülkemizde de ciddi şekilde etkili oldu. Şimdi tüm bunları göz önüne aldığımız zaman Haziran ayı Euro fiyatları hakkında çok net bir açıklama yapmamız mümkün olmayacaktır.

Euro yatırımcıları Haziran ayı Euro fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyorlar ise ilk olarak komşumuz Yunanistan’da neler olup bittiğine bakmalıdırlar. Daha sonrasında ise İngiltere’de olan gelişmelere bakmak daha doğru olacaktır.

EURO SEÇİM SONRASI DÜŞER

Euro seçim sonrasında ciddi bir düşüş yaşayacak olan Euro seçimin yaklaşması ile aslında seçim sonrasındaki rengini de belli etmiş oldu. Özellikle geçtiğimiz haftalarda 3,01 TL seviyelerine kadar çıkmış olan Euro, seçimin iyice yaklaşması ile 2,95 seviyelerine kadar indi. Özellikle Euro yatırımcıları bu durumdan pek hoşnut olmasalar da ülkemiz ekonomisinin bu konuda çok ciddi karlar etmektedir.

Euro bölgesinde yaşanan sıkıntıların bitmesi ve Euro’nun Haziran ayı sonunda 2,70 seviyelerine kadar gerilemesi beklenmektedir. 2,57 gibi bir hedef belirleyen yatırım uzmanları ise bu konu ile ilgili olarak sürpriz rakamlar vermeye devam edecekler gibi duruyor diyebiliriz.

Özetleyecek olursak, Haziran ayı Euro fiyatları tıpkı dolar gibi düşüşe geçecek ve büyük bir gerileme yapacaktır. Bu sebepten dolayı Euro yatırımcıları bu konuda son derece dikkatli olmalılardır. Aksi halde ellerinde Euro uzun bir süre zararla kalabilir.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir