Home / Ekonomi / HAZİRAN AYI ALTIN FİYATLARI

HAZİRAN AYI ALTIN FİYATLARI

Haziran ayı altın fiyatları nasıl olacak sorusuna yüksek olacak şeklinde cevap vermemiz yanlış olmaz.

HAZİRAN AYI ALTIN FİYATLARI

Haziran ayı altın fiyatları nasıl olacak sorusuna yüksek olacak şeklinde cevap vermemiz yanlış olmaz. Özellikle düğün mevsimlerinin yaklaşması sebebi ile altına talebin fazla olması beklenmektedir. Bu sebepten dolayı da altın fiyatlarında ciddi bir artış olacaktır. 104 TL civarlarına kadar çıkmış olan altın şuanda 100 TL civarlarında bir işlem görmektedir. Altının geleceği ise seçim ile bağlantılı değildir. Seçim ile bağlantılı olan kısmı seçim sonrasında siyasi iktidarın atacağı adımlar altının geleceğini daha farklı şekilde etkileyecektir.

Haziran ayı altın fiyatları konusunda ise sizlere tavsiye olarak elinizde bulunan altınlarınızı harcamamanızı ve bu altınları Eylül ayının sonu gibi bozdurmanız yönünde olacaktır. Bu yıl 100 TL bandını aşan altın fiyatları 104 TL’ye çıkarak aslında kendini belli etti diyebiliriz.

110 TL ÜZERİNE ÇIKMASI BEKLENİYOR

Altın fiyatlarının Haziran ayı içerisinde 110 TL üzerine çıkması beklenirken bu rakamın 120 TL seviyelerine kadar çıkması bile konuşuluyor. Özellikle 110 TL bandının üzerine çıkması sonrasında altının artışı daha da hızlanacaktır. Bu sebepten dolayı altın yatırımcısının elinde olan altınını tutması, eğer elinde mevcut yok ise de düşük seviyelerdeyken almasını tavsiye edebiliriz.

Küçük yatırımcıların altında kazanmadığı gerçeğini bir kenara bırakacak olursa, altın son 10 yıl içerisinde en iyi kazandıran yatırım aracı olarak görülmektedir. Bu sebepten dolayı bu yıl aldığınız bir miktar altın özellikle seneye sizlere çok daha farklı miktarlarda kar getirebilir.

Ortadoğu sorunları gibi birçok sorunun ülkemizi altın bazında ciddi etkilediğini düşünecek olursak, yatırımcı parasını bu yıl çıkartamasa da, gelecek yıl veya ondan sonraki yıllarda çok rahat bir şekilde kar edebilecektir.

Haziran ayı altın fiyatları hakkında özet olarak bilgi verecek olursak, 3. Haftanın sonunda büyük bir artış olacaktır. Özellikle seçim sonrasında rahatlayan piyasaların toparlanması, doların düşmesi ve Euro bölgesinde ciddi gerilemenin olması altının değerini daha da artıracaktır.

Yunanistan’dan gelen açıklamalar Euro bölgesinde şok yaşatırken, İngiltere’nin AB’den ayrılması gibi durumlar maalesef altın fiyatlarını az da olsa etkiliyor. Bu haberleri de dikkatlice takip etmek ve ona göre yorumlamak son derece önemlidir.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir